МЕНЮ


8 сiчень 2010 - 17:21

"КАТЮША" ПОТРЕБУЄ РЕМОНТУ. І ВОНА ЙОГО МАТИМЕ!


Названий пам’ятник – це встановлена на постаменті з бетону і граніту ракетна реактивна установка БМ-13 "Катюша" (неофіційна назва бойових машин реактивної артилерії БМ-8, БМ-13 і БМ-31) на рамі шестиколісної вантажівки ЗіС-6. (Стосовно походження назви "Катюша" існують дві версії. Перша пов’язує її з маркуванням "КАТ" (кумулятивний артилерійський термітний) на реактивних снарядах. А оскільки поява реактивних мінометів у бойових частинах Радянської армії збіглася в часі з популярністю пісні "Катюша", то ця назва і прижилася у військах. Друга версія стверджує, що перші БМ-13 позначали літерою "К" – знаком заводу імені Комінтерну. Тому фронтовики й назвали БМ-13 (як й інші модифікації ракетної реактивної установки) "Катюшею").

За 35 років існування в Кіровограді пам’ятника і його постамент, і сама бойова машина зазнали від природних стихій та людей, які не шанують ратний подвиг солдатів, значних ушкоджень. Володимир Пузаков визначив крайній термін відновлення пам’ятника – перше травня. Необхідно реставрувати пошкоджені металеві й дерев’яні частини автомобіля та ракетної установки, очистити від сторонніх надписів постамент і зміцнити його. Вирішено також прокласти до пам’ятника кілька мощених доріжок, надати деревам навколо нього охайного вигляду, створити кілька квітників.

Часу на ремонт пам’ятника – достатньо. Тож кіровоградці й гості міста у День Перемоги зможуть покласти квіти до підніжжя вже відреставрованої "Катюші".

Юрій ЛІСНИЧЕНКО, Олег ШРАМКО (фото)Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37027 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua