МЕНЮ


19 лютий 2010 - 10:05

ЗГАДАЄМО ПОІМЕННО. ПАМ’ЯТАТИМЕМО ЗАВЖДИ


Минулої п’ятниці в актовому залі приміщення Кіровоградської міської ради відбулися урочистості, присвячені вшануванню живих і полеглих "афганців" та інших військовослужбовців, що виконували свій військовий обов’язок поза межами Батьківщини. Присутніх привітав Володимир Пузаков.

– Ми віддаємо шану всім співвітчизникам – учасникам військового конфлікту, пам’ятаємо загиблих, поділяємо непоправне горе родин, які втратили рідних на афганській землі. Міська влада сьогодні робить усе можливе, щоб ветерани афганської війни відчували себе потрібними своєму місту, – зазначив Володимир Тихонович.

Міський голова вручив грошові нагороди, виділені згідно з рішенням виконавчого комітету Кіровоградської міської ради, дев’ятьом кіровоградським удовам полеглих "афганців" та п’ятьом учасникам бойових дій у ДРА, які внаслідок поранень на полі бою стали інвалідами, а також відзнаки виконавчого комітету Кіровоградської міської ради "За заслуги" І ступеня – членові правління міської організації УСВА – Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) – Миколі Ліпку та "За заслуги" ІІ ступеня – голові обласної організації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України" Сергієві Подорожньому, грамоти й цінні подарунки – майже двом десяткам учасників бойових дій у ДРА.

Своїх бойових побратимів привітали з річницею пам’ятної в їхньому житті події голови обласної та міської організації УСВА Віталій Токарєв і Любов Дозор. Вони передали багатьом з них медалі й відзнаки УСВА. До привітань долучився й голова ради міської організації ветеранів України Віталій Вієвський, після чого нагородив грамотами організації учасників подій 1962-го року на острові Куба й навколо нього, які згодом назвали "карибською кризою".

А 15 лютого, у День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, кіровоградські "афганці" в обідню пору великою колоною на чолі з військовим оркестром рушили з площі Кірова до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам на Набережній. Після розповіді про їхній безсмертний подвиг, хвилини мовчання та салюту почесної варти до підніжжя монумента поклали квіти міський голова Володимир Пузаков, голова ОДА Володимир Мовчан (на знімку), голова облради Микола Сухомлин, ветерани-"афганці", їхні рідні й близькі.

Того ж дня інвалідові війни першої групи Юрієві Ковризі від імені народного депутата України, голови фракції Блоку Литвина у Верховній Раді Ігоря Шарова був вручений комфортабельний автомобіль. Ключі від Chery Amulet йому передала голова міської організації УСВА Любов Дозор. Командир зенітно-самохідного артилерійського взводу Юрій Коврига (зараз – кавалер ордена Червоної Зірки, капітан у відставці) 1988 року при виконанні бойового завдання дістав тяжке поранення, котре призвело до ампутації ноги. З проханням придбати автомобіль для чоловіка, якому нелегко долати великі відстані пішки, до Ігоря Шарова наприкінці минулого року звернулися представники міської організації УСВА. Як зазначалося у зверненні до депутата, на Кіровоградщині за останні 10 років жоден воїн-інтернаціоналіст, який стояв у черзі на автомобіль, так і не дочекався його від держави. Раніше, 15 лютого 2004 року, Ігор Шаров вручив автомобіль інваліду першої групи Борисові Лисоконю, 15 лютого 2009 року – інвалідові другої групи Сергієві Гавриленку (обидва отримали бойові поранення в ДРА). Прохання придбати автомобіль для Юрія Ковриги теж не залишилося без уваги.

– Ігор Шаров розуміє, наскільки важлива турбота про тих, хто пройшов горнило тієї жахливої війни, – зазначила під час мітінгу з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав Любов Дозор. – Мабуть, і тому, що наш земляк сам служив в Афганістані і не з чужих вуст знає, з якими проблемами стикаються учасники бойових дій, він постійно підтримує побратимів, незважаючи на скрутну політичну та економічну ситуацію в країні.

Теплі слова вдячності прозвучали на адресу Ігоря Шарова і з вуст Юрія Ковриги. "Ставши народним депутатом України, очоливши фракцію, Ігор Шаров пам’ятає про нас, вирішує проблеми учасників бойових дій в ДРА, – зазначив він. – Ми, воїни-"афганці" Кіровограда й області, щиро вдячні нашому бойовому побратимові за цю підтримку".

Юрій ЛІСНИЧЕНКО, Олег ШРАМКО (фото)Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36205 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua