МЕНЮ


14:11

Із кандидатом педагогічних наук викладачем української літератури Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. Володимира Винниченка та головою обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Олександром Ратушняком ми знайомі ще з 90-х років минулого сторіччя, коли він був студентом.

переглядів: 212
13:53

Для нас, болгар та українців, святі рівноапостольні брати Кирило та Мефодій є первоучителями, святими, духовними кумирами. В 867 р. як посланці візантійського імператора з церковною місією до князівства Великої Моравії брати на своєму шляху випадково були присутніми на Церковному соборі у Венеції. На соборі прихильники тримовної догми (оскільки вирок Ісусу Христу було написано трьома мовами: грецькою, єврейською та латинською, то догматики стверджували, що християнська церковна служба та проповідь можуть проводитися лише на трьох мовах) нападають на братів, звинувачуючи їх у тому, що вони діють проти канонів, проводячи службу на четвертій, слов’янській мові. Святий Кирило так відповідає на це: «Сонце світить однаково для всіх. Бог посилає дощ однаково для всіх. Кожен народ повинен мати свою мову, щоб нею славити ім’я Господа!» Цей вислів другої половини IX ст. стає революційним на століття наперед. Хто ж тоді ці нахаби, які в XXI столітті заперечують право 50-мільйонного українського народу (в Україні, в РФ та цілому світі) проводити богослужіння та проповіді рідною мовою?

переглядів: 234
11:01

Понад дві з половиною тисячі робіт прислали діти з різних куточків держави, а саме 73 міст, на Всеукраїнський конкурс дитячих малюнків «Щаслива дитина – квітуча Україна», який вже четвертий рік поспіль проводить кропивницька галерея «Єлисаветград».

переглядів: 336
10:48

Однією з учасниць конкурсу «Посадовець року - 2018», який відбувся нещодавно в міській раді Кропивницького, у номінації «Спеціаліст року - 2018» була й головний спеціаліст – державний реєстратор відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Ольга Гончаренко. Вона гідно представила себе, а завдяки оригінальній відеопрезентації стала переможницею в номінації «Лідер онлайн-голосування в конкурсі «Посадовець року - 2018».

переглядів: 302
10:32

Минулої п’ятниці відбувся спільний звіт депутатів фракції партії “Наш край” та секретаря міської ради Кропивницького Андрія Табалова. У такому форматі депутати звітували вперше.

переглядів: 321
10:19

Комунальники Кропивницького протягом тижня звільняли місто від снігового полону, останні дві доби вже – у штатному режимі.

переглядів: 324
09:37

Єлисаветград недарма завжди вважали «філією» Одеси-мами. Та й було чого. Тисячі невидимих ниток – ділових, родинних, культурних – єднали обидва міста. Не винятком були й кримінальні зв’язки. І що цікаво, вони – особливо останні – ніколи ні при яких суспільних формаціях не обривалися. Можна що завгодно розповідати про «золоту епоху» миколо-олександрового правління, але вона була часом найбільшого розквіту злочинності.

переглядів: 301
18:38

Зимові свята у Кропивницькому традиційно розпочалися з акції «Прикрась ялинку зі святим Миколаєм».

переглядів: 373
17:52

Про те, що побудують на місці «пантер» в Кропивницькому, куди можна буде дістатись на бездротових тролейбусах і скільки їх буде, куди переїдуть кілька відділень центральної міської лікарні та про інші новини вже наступного року – з вуст міського голови Андрія Райковича.

переглядів: 382
« 1 2 3 4 5 ... 858 859 860 »
pgt 0.45062 сек. / запитів: 6 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua