МЕНЮ


16:46

Шановні народні депутати!
Від імені журналістських колективів, які нас делегували, ми висловлюємо глибоке занепокоєння ухваленими вами змінами до законів, які суттєво шкодять діяльності засобів масової інформації, принципам свободи слова.

переглядів: 2462
15:45

Леонід КроплісУже не перший рік провідні юристи та представники різних гілок влади переймаються повним реформуванням судової системи. Зараз, наприклад, тривають суперечки стосовно доцільності запровадження повторної касації та виділення ще однієї ланки — конкуренто-патентних судів. Відповідні законопроекти вже розробляються. Під час першого етапу реформування судової системи (так звана мала судова реформа) суди отримали більше повноважень, їхня значимість піднята до того рівня, на якому вони повинні бути у правовій державі. Однак при здійсненні правосуддя недоліків і проблем менше не стало. Ще й досі наші суди славляться тяганиною та зволіканням з розглядом справ. Утім зразкові храми правосуддя в нашій державі все-таки є. Щоправда, їх поки що небагато — по одному-два в кожній області. Це так звані модельні суди.
В Україні вони з'явилися у жовтні 1996 року — в рамках україно-канадського проекту співробітництва з проведення судової реформи. Першими ластівками були місцеві суди Мелітополя, Івано-Франківська та Шевченківський районний суд міста Києва. Там було запроваджено певні зміни в роботі, зокрема, у структурі апарату та організації діловодства. Результатом нововведення стало те, що кількість справ, які розглядали ці суди, зросла в чотири рази. А це вже, безумовно, великий позитив. Зважаючи на це, Державна судова адміністрація 24 червня нинішнього року прийняла рішення про утворення мережі модельних судів. У нашому регіоні таким визнано місцевий суд Ленінського району Кіровограда. Кореспондент "Вечірки" зустрілася з головою Ленінського суду Леонідом КРОПЛІСОМ:

переглядів: 4751
14:11

Збираючись готувати матеріал, присвячений Дню міліції, я вирішила: писатиму про найкращих. Чомусь була певна, що це бійці з убойного (відділу карного розшуку), які ловлять злочинців і вдень, і вночі... Але, переглянувши певні міліцейські дані, я зрозуміла: цього року найліпше спрацювали співробітники управління по боротьбі з організованою злочинністю. Ними виявлено та знешкоджено дванадцять організованих злочинних угруповань, розкрито всі вбивства, при скоєнні яких застосовувалася вогнепальна зброя, та навіть викрито підривну діяльність економічного шпигуна.

переглядів: 3979
08:54

Сьоме грудня вибрано для святкування Дня місцевого самоврядування не випадково. Саме цього дня, ще в 1990 році, коли Україна перебувала у складі іншої держави — Радянського Союзу, був прийнятий закон про місцеве самоврядування, який, згодом, звісна річ, неодноразово змінювався і доповнювався. А в 1997 році в Україні з'явився новий закон, необхідність прийняття якого знову ж таки диктувалась реформаційними процесами в суспільстві.

переглядів: 1350
17:21

На вулиці стихія, а в сесійній залі — конструктивні діалогиУ зв'язку з тим, що своїм рішенням Кіровоградський міськвиконком підвищив тарифи на водопостачання, два дні на площі перед будинком з колонами вирували пристрасті. Організатори акції протесту — місцеві осередки Соціалістичної, Комуністичної партій, "Батьківщини", "Нашої України" та ряду інших опозиційних партій — вивели на вулицю кілька сотень людей, основними вимогами яких стали створення комісії з представників міської ради, міськвиконкому, облдержадміністрації, профспілок та громадськості для вивчення питання про тарифи на комунальні послуги та обгрунтування плати за комунальні послуги. Під час роботи комісії, вимагали пікетуючі, призупинити рішення міськвиконкому від 26 листопада ц.р. "Про затвердження тарифів на послуги водопостачання та водовідведення". Також у переліку вимог було і невідкладне вжиття заходів по ліквідації заборгованості із заробітної плати працівникам комунальних служб та бюджетної сфери міста.

переглядів: 2362
pgt 0.27253 сек. / запитів: 4 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua