МЕНЮ


15:45

Днями в облдержадміністрації відбулася нарада під головуванням заступника голови ОДА Богдана Андрющенка, присвячена вивченню впливу урановидобувних підприємств області на здоров’я населення та довкілля. У ній взяли участь керівники цих підприємств, структурних підрозділів облдержадміністрації, науковці.

переглядів: 2216
11:58

2011-й оголошено Роком Шевченка. 150 літ тому відійшов у вічність геніальний син України – її співець та пророк, неперевершений поет і талановитий художник. Ми пишаємося тим, що Кіровоградщину віднесено до шевченківських місць, що нашу область, за образним визначенням Максима Рильського, "сходив Тарас малими босими ногами". Бував він у нас і у зрілому віці. У поселеннях Приінгулля народилися або жили люди, чиї долі перепліталися з Тарасовою, серед наших земляків були знаменитості, які входили до кола друзів великого Кобзаря. Був Тарас натхненником засновників українського професійного театру, вони усе своє життя пропагували творчість поета. Шана народна береже ім’я Шевченка у пам’ятках історії та культури, топонімічних назвах, в усній народній творчості нашого краю.

переглядів: 4916
11:53

На одній з алей перманентно впорядковуваного з кінця минулого століття Ковалівського парку знаходиться пам’ятний знак, установлений 1969 року на честь 12 чоловік, страчених тут у часи окупації Добровольчою армією. За спогадами І. Мазепи (1920 року він як голова уряду УНР таємно відвідав наше місто), “В одному тільки Єлисаветі… влітку 1919 року денікінці замордували 18 українців, між ними Т. Біланенка – члена Трудового Конгресу і голову єлисаветградського “Союзу споживчих товариств” Гр. Островського – молодого місцевого діяча та інших”. Цих прізвищ на кам’яній брилі в парку немає: радянські органи пам’ять українських політиків не увічнили, а своя влада до міста більше не поверталась.

переглядів: 1651
10:14

Кіровоградець Сергій Пожаров у своїх 22 роки має чимало здобутків у спортивній гімнастиці. Він ставав переможцем і призером не лише на змаганнях в Україні, а й за кордоном – в Італії та Китаї. Його успіхами пишаються тренер Олександр Рєдозубов і мама хлопця Тамара Пожарова.
Про Сергія його родичі, знайомі відгукуються як про добру, працьовиту, цілеспрямовану людину. Таким його знають й учні та вчителі спеціальної загальноосвітньої школи № 1, де він навчається в десятому класі. На навчання до цієї школи хлопець потрапив через хворобу Дауна, хоча в дошкільному віці відвідував звичайний дитячий садок. Та все ж працівники дошкільного навчального закладу не мали необхідних знань для розвитку такої дитини. Тож лише завдяки зусиллям матері, працівників кількох спеціальних шкіл і свого тренера зі спортивної гімнастики Сергій сьогодні цілком адекватно сприймає світ, з ним легко й цікаво спілкуватися, його судження вражають незамуленою чистотою і щирістю.

переглядів: 1944
10:09

У кіровоградській гімназії нових технологій навчання пройшов конкурс патріотичного малюнка, присвячений Дню соборності України. Призи авторам п’яти кращих робіт вручив голова депутатської фракції Партії регіонів у Кіровоградській міськраді голова міської організації партії Юрій Титов.

переглядів: 1612
10:02

Голова обласного партійного осередку "ВО "Батьківщина" народний депутат України Валерій Кальченко не згоден із пропозицією соратника по фракції Дмитра Ветвицького замінити слова Державного гімну "Ще не вмерла України і слава, і воля, Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля" на "Слава Богу, в Україні є і правда, і воля, Вже нам, браття-українці, усміхнулась доля".

переглядів: 2216
09:53

У Кіровоградській міській раді відбулося перше установче засідання молодіжної ради за участі представників студентської молоді всіх вищих навчальних закладів та багатьох молодіжних громадських організацій міста.

переглядів: 1741
09:50

У Кіровограді в шаховому клубі "Біла тура" 12 – 26 січня тривав чемпіонат Кіровського району серед чоловіків. Про його перебіг та переможців розповів старший тренер області з шахів Георгій Дубівка:

переглядів: 1588
09:47

Страшна трагедія сталася 14 вересня минулого року в селі Тишківці Добровеличківського району – там було вбито місцеву 22-річну жінку.

переглядів: 1685
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
pgt 0.47527 сек. / запитів: 6 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua