МЕНЮ


10:04

Світлана КумпанУчні 5-8 класів загальноосвітніх шкіл наприкінці цього навчального року писатимуть міністерські контрольні роботи з метою встановлення стандарту освіти. Це – одноразова дія, в попередні роки такого не було, і мета її, як пояснило Міністерство освіти, науки, молоді та спорту, – провести зріз знань школярів та визначити, як вони засвоюють матеріал. Якщо учні напишуть контрольні роботи на високий бал, то це значить, що нинішні стандарти освіти занижені і їх треба підвищувати. Якщо діти напишуть на рівні своїх реальних знань, то це означатиме, що нинішні стандарти освіти відповідають сучасним реаліям. У разі написання контрольних робіт погано – стандарти освіти потрібно знижувати, адже зараз і так багато нарікань батьків на те, що шкільна програма перевантажена, хоча дехто переконаний у протилежному.

переглядів: 3997
09:59

У пізнанні історії, в пізнанні тих родовідних початків, які живлять нашу пам’ять, не може бути дрібниць. Це приблизно те ж саме, коли хтось з нас має свій старий сімейний альбом – на його сторінках не може бути для нас якихось другорядних чи, тим більше, непотрібних фото. Один з тих чинників, які найдовше й найглибше зберігають історичну пам’ять народу, є топоніміка. Назви проживають свою, так би мовити, власну біографію. Навіть коли назви згодом можуть змінитися, стара, первинна назва не щезає, бо нерозривно пов’язана з ментальністю чи суспільною психологією місцевого населення. Пропонуємо до вашої уваги уривки із циклу публікацій кіровоградського краєзнавця Юрія Матівоса "Вулиці Єлисаветграда... Зінов’ївська... Кіровограда... ???" про історію назв вулиць нашого міста.

переглядів: 2726
09:51

Українські козаки дбайливо ставилися до природи рідного краю. У першу чергу берегли вони ліси, бо серед степу їх було мало. А цей, дійсно зелений брат, був прихистком у важкі часи. Круглик, Нерубайліс (назва яка!), Чута і Чорний ліс захищали гайдамацькі загони. Дуб, берест, клен, в’яз, граб, вишня, шовковиця, калина, вільха, осокір, глід, крушина, бузина, ясен, верба, сосна, дикі яблуня і груша давали і будівельний матеріал, і народні ліки, і харч. У лісах водилися лисиці, зайці, дикі кабани, кози, ведмеді, птахи.

переглядів: 1855
09:37

тріо ВіолаТринадцять років тому колектив Кіровоградської музичної школи № 2 імені Юлія Мейтуса розпочав тривалий мистецький проект "Квітневі музичні вечори". Він покликаний виявити талановитих учнів, показати здобутки творчих колективів нашої школи за рік.

переглядів: 2014
09:30

Володимир Кир’яновНаприкінці квітня в обласному художньому музеї вперше було відкрито персональну виставку творів відомого кіровоградського художника члена Національної спілки художників України, лауреата обласної премії в царині образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна Володимира Кир’янова до його 60-річчя.

переглядів: 1610
09:24

Під час концерту грали діти-чорнобильці з музичних шкіл міста Вікторія ПапушаУ 25-у річницю аварії на ЧАЕС у Кіровоградській музичній школі № 1 імені Генріха Нейгауза відбувся концерт, присвячений вшануванню ліквідаторів цієї наймасштабнішої в історії людства техногенної катастрофи.

переглядів: 1631
09:12

Признатися, коли Віктор Лозінський, на той час народний депутат України від БЮТ, розказував 22 червня 2009 року на прес-конференції в Кіровограді про те, як він із тодішніми прокурором та начальником відділу міліції Голованівського району Євгеном Горбенком й Михайлом Ковальським проявляв героїзм у сутичці із селянином Валерієм Олійником, не дуже вірилося в те, що останній був озброєний до зубів. Думалося: ну, звідки у бідного селянина два пістолети і яка була необхідність з цими предметами ходити полями?

переглядів: 1675
09:07

Протягом декількох років дурила земляків ця жителька Знам’янки, видаючи себе то за працівницю прокуратури області, то за оперуповноваженого відділення карного розшуку місцевого відділу міліції, то за впливову підприємницю. Вона обіцяла землякам допомогу в розв’язанні їхніх житейських проблем. А взявши гроші, одразу забувала про свої обіцянки.

переглядів: 1767
09:04

Трапляється, у нас за вбивство засуджують до півтора року позбавлення волі. А буває й таке, що за хабар відправляють у в’язницю на дев’ять років. Саме так покарали кіровоградця Олександра Д., який, працюючи арбітражним керуючим, вчинив аферу з довіреним йому майном.

переглядів: 1544
« 1 2 3 ... 10 11 12 »
pgt 0.53403 сек. / запитів: 6 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua