МЕНЮ


14:53

Протягом минулого року міська влада придбала для дітей-сиріт на вторинному ринку житла 11 квартир. На це з обласного бюджету як субвенція міському надійшло понад чотири мільйони 760 тисяч гривень. Таким чином йде поступове забезпечення житлом цієї соціально вразливої категорії молоді. Про те, як це вдалося зробити, розповіла начальник управління з питань захисту прав дітей міської ради Тетяна Тимоховська

переглядів: 505
14:34

Щороку восьмого січня у Кропивницькому урочисто відзначається річниця визволення обласного центру від нацистських загарбників. Минуло 75 років відтоді, як війська Червоної армії переможно увійшли до тодішнього Кіровограда та визволили його від німецьких окупантів. Про те, які заходи відбудуться з нагоди цієї визначної дати, розповіла нашому кореспонденту заступник міського голови Наталія Дзюба.

переглядів: 538
14:11

Із кандидатом педагогічних наук викладачем української літератури Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. Володимира Винниченка та головою обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Олександром Ратушняком ми знайомі ще з 90-х років минулого сторіччя, коли він був студентом.

переглядів: 351
13:53

Для нас, болгар та українців, святі рівноапостольні брати Кирило та Мефодій є первоучителями, святими, духовними кумирами. В 867 р. як посланці візантійського імператора з церковною місією до князівства Великої Моравії брати на своєму шляху випадково були присутніми на Церковному соборі у Венеції. На соборі прихильники тримовної догми (оскільки вирок Ісусу Христу було написано трьома мовами: грецькою, єврейською та латинською, то догматики стверджували, що християнська церковна служба та проповідь можуть проводитися лише на трьох мовах) нападають на братів, звинувачуючи їх у тому, що вони діють проти канонів, проводячи службу на четвертій, слов’янській мові. Святий Кирило так відповідає на це: «Сонце світить однаково для всіх. Бог посилає дощ однаково для всіх. Кожен народ повинен мати свою мову, щоб нею славити ім’я Господа!» Цей вислів другої половини IX ст. стає революційним на століття наперед. Хто ж тоді ці нахаби, які в XXI столітті заперечують право 50-мільйонного українського народу (в Україні, в РФ та цілому світі) проводити богослужіння та проповіді рідною мовою?

переглядів: 405
« 1 2 3 4 5
pgt 0.42169 сек. / запитів: 6 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua