МЕНЮ


14:48

Зазвичай в останні дні жовтня в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна проходять заходи із вшанування пам’яті художника архітектури, видатного єлисаветградського зодчого рідного дядька професора живопису Олександра Осмьоркіна – Якова Васильовича Паученка (1866 -1914), якому судилося стати одним з творців історичного центру сучасного міста Кропивницького.

переглядів: 292
14:02

Не стало Володимира Панченка. Втрата величезна. Спустошено літературний та духовний простори – не тільки Кіровоградщини, а й усієї України. Мабуть, ми ще не до кінця усвідомлюємо масштаб втраченого. Безумовно, особливий біль відчувають його рідні, друзі, колеги. Але разом з ними всі, хто знайомий з його творчістю, хто чув, бачив його. Я – серед останніх.

переглядів: 244
13:41

Цього року в Кропивницькому вперше за його історію було встановлено барельєф на честь ветерана Української повстанської армії Семена Сороки. Минулого року міська рада нагородила його званням почесного громадянина міста посмертно. Шкода, що Семен Климович так і недочекався визнання за життя, проте сам факт не може не тішити, і це значний прогрес у відновленні національної пам’яті міста.

переглядів: 210
13:19

Минулого понеділка виконком міської ради Кропивницького подав до господарського суду черговий позов щодо скандального гуртожитку по проспекту Університетському, 21. А в четвер його мешканці знову перекрили дорогу. Цього разу – державного значення в районі Великої Северинки.

переглядів: 266
12:53

Чимало дітей-сиріт або тих, які залишились без батьківського піклування, потребують родинного затишку і турботи. Так само і багато родинних пар мріють про створення повноцінних сімей, де б підростало молодше покоління, даруючи радісне і щасливе батьківство тим, хто з ряду причин не може мати власних дітей. Також є сімейні пари, які, маючи власних дітей, бажають усиновити чи взяти під опіку ще малечу, щоб мати велику родину. Саме для таких людей ми започатковуємо нову рубрику «Допоможемо знайти їм сім’ю». Начальник управління з питань захисту прав дітей міської ради Кропивницького Тетяна Тимоховська переконана, що таким чином маленькі кропивничани, які з різних причин залишились без батьків, зможуть знайти люблячі родини. Саме вона запропонувала нашій газеті долучитись до гарної справи пошуку потенційних батьків для дітлахів, які мріють про родинну любов. Редакція «Вечірньої газети» радо відгукнулась на пропозицію, сподіваючись, що разом ми зробимо щасливими малечу.

переглядів: 378
12:34

Рибу на ринку Олександр Семенович купував завжди сам і чистив луску, і патрав її сам, і смажив – нікому не доручав цієї, як він вважав, чоловічої справи. Все життя, а на пенсії й поготів. Рибу він любив, і всі домашні визнавали його за вмілого кулінара-рибника. Купував карасі, коропи, товстолоби переважно, навіть судака й щуку брав, але в останніх і ціна кусалась, і м’ясо було якесь жорсткувате, безжирне. Купував на міському центральному ринку в однієї й тієї ж продавщиці, яка завше посміхалась, впізнаючи його здалеку. Одного разу Олександр Семенович з нею погиркався, бо підсунула вона йому, м’яко кажучи, несвіже. «Як це так, – обурювався він, – вона ж мене знає, я в неї постійний покупець і ось таке учворити!» І не змовчав їй про це наступного разу. Продавщиця вибачалась і виправдовувалась, що кожну ж рибину вона не може перевірити, чи вона десь уже не залежалась, ставкові господарі завжди запевняють, що – сьогодні ще в сітці тріпалась, а часом трапляється… Так, трапляється, мовляв, нікуди не дінешся, але й покупець теж повинен знати, що бере: насамперед на зябра мав би глянути – як потемніли до вишневого хоча б, то отаке воно й усередині риби робиться… Після тієї балачки в перші тижні він таки пильно придивлявся до зябр і живіт риб’ячий мацав двома пальцями – чи не булькає там, але згодом не один рік минув без обману, й Олександр Семенович не став екзаменувати незмінну свою продавщицю. А якщо сказати точніше: притупив пильність.

переглядів: 275
11:57

Зустріч із Ігорем Щупаком, кандидатом історичних наук директором Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», директором музею «Пам’ять єврейського народу та Голокосту в Україні» носила дещо контраверсійний характер. Адже так буває завжди, коли йдеться про національне трактування історії. У кожного народу воно різне. А в умовах шаленої інтеграції, що пов’язана із технологічним прогресом, важко уникнути безлічі конфліктогенних ситуацій. Тож тема виступу пана Ігоря «Маркування простору в контексті національної пам’яті» не могла не викликати жвавого інтересу.

переглядів: 253
11:26

З 2006 року 29 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з інсультами. Це щорічний захід, заснований Всесвітньою організацією інсульту (WSO). У цей день в Україні традиційно говорять про загрозу інсульту і протидію цьому захворюванню, адже українська держава посідає одне з перших місць у Європі за показниками цереброваскулярної захворюваності та смертності від інсульту.

переглядів: 384
11:01

Про необхідність вчасно вакцинуватись від хвороб, які останнім часом нагадали про себе, на пресконференції наголосила начальник управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук. Мова йде про грип та дифтерію.

переглядів: 361
1 2 »
pgt 0.50739 сек. / запитів: 6 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua