МЕНЮ


9 вересень 2017 - 06:51
Афера літа

Хотіли політати на повітряній кулі, але натрапили на шахраїв
Невідомі ошукали близько сотні мешканців Кропивницького, які повірили рекламі про дешевий політ над містом на повітряній кулі.
Любителі легкої наживи створили подію в одній із соцмереж, розпродали квитки довірливим любителям романтики і зникли.
– Хотілося дитині дати якісь враження і самій, якщо чесно, дуже хотілося їх пережити. Разом з тим прикро не стільки за гроші, скільки за цю схему, яку так добре відпрацювали на понад сотні осіб, – розповіла Юлія Бочарова-Туз, яка планувала подарувати політ на повітряній кулі на сьомий день народження сина Володі.
Оголошення містяни побачили в соцмережі. За небесну прогулянку над Кропивницьким організатори просили небагато – від 500 до 700 гривень. Платити треба було наперед, через Інтернет, так само дистанційно довірливі отримали електронні квитки.
З порослого бур’яном поля люди мали вирушати у романтичні мандрівки. Що цей майданчик зовсім не пристосований для повітряних стартів, більшість із них побачили надто пізно, коли в призначений час ані кулі, ані організаторів на місці відльоту не було.
Збагнувши, що їх ошукали, викликали поліцію. Згодом з’ясувалося, що за такою ж схемою надурили і жителів сусідньої області.
– Наші друзі з Полтави нам написали, що рівно за тиждень до цього так само мали літати вони, – розповіла потерпіла Олена Сінченко.
Досвідчені пілоти повітряних куль твердять: шахрайство мали б запідозрити одразу, бо політ не може коштувати так дешево.
– Сама куля коштує близько 30–40 тисяч євро. У неї швидка амортизація, через 500 годин вона виходить з ладу, – пояснив гендиректор повітроплавного товариства Сергій Скалько.
І хоч цей вид діяльності не ліцензують, однак посвідчення пілотів кермувальники куль повинні мати. Кваліфікованих пілотів аеростатів є лише півсотні на всю Україну.
В організаторів польотів у Кропивницькому посвідчення пілотів ніхто не питав. Вже і не спитають, бо телефон, вказаний в оголошенні, мовчить.
А потерпілі щодня несуть заяви в поліцію. Слідчі кажуть, що ці аферисти працюють давно, спекулюючи саме на романтичних і спортивних розвагах. Та зараз з’явився реальний шанс притягнути їх до відповідальності.
– Тривають слідчо-розшукові дії. На жаль, я зараз більше інформації надати не можу, бо не маю права розголошувати таємницю слідства. Схожу схему на території Кропивницького вже застосовували, але тоді це були поїздки на конях, – розповів слідчий Максим Берестовенко.
Усіх ошуканих закликають не мовчати і неодмінно звертатися в поліцію.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.95581 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua