МЕНЮ


8 березень 2018 - 09:54

Аліменти по-новому


Переглянуто порядок призначення аліментів. Відтепер стягнути аліменти буде значно простіше, оскільки законодавчо передбачена можливість стягнення аліментів не лише в порядку позовного провадження, але і в порядку наказного, що значно швидше. Так, частиною 5 ст.183 Сімейного кодексу України, передбачено, що той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким вона проживає, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі: на одну дитину – однієї чверті, на двох дітей – однієї третини, на трьох і більше дітей – половини заробітку (доходу) платника аліментів.
Також визначено право стягнення неустойки у разі існування заборгованості при сплаті аліментів: «У разі виникнення заборгованості з вини особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100 відсотків заборгованості».
Значно посилюється відповідальність злісних неплатників аліментів, які мають заборгованість більше шести місяців. Зокрема, спрощується порядок встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за межі України. Боржника також позбавляють права вирішувати питання тимчасового виїзду дитини за межі України. Так само запроваджується тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, користування зброєю та полювання. Водночас вводиться новий засіб впливу на боржників – до 240 годин суспільно корисних робіт, оплата за які піде на погашення боргу перед дитиною безпосередньо.
Такі методи впливу застосовуватимуться лише до злісних неплатників аліментів – борг яких перевищує суму сплати за шість місяців.
При цьому закон передбачає негайне скасування обмежень одразу після повного погашення заборгованості.
Нагадаємо, що, окрім адміністративної відповідальності, в Україні, статтею 164 Кримінального кодексу України передбачено ще й кримінальну відповідальність за ухилення від сплати аліментів на утримання дітей.
Новим законом чітко визначено, що аліменти – це не власність батьків, що проживають з дитиною, а власність самої дитини. Крім того, передбачена можливість перевірки цільового використання аліментів в інтересах дитини.
З 6 лютого діють нові мінімальні і максимальні розміри аліментів. Парламент підвищив мінімальний розмір з 30 до 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Вік дитини З 1.01.2018 р З 1.05. 2018 р 01.12.2018 р
До 6 років Мінімальний розмір: 746 грн
Максимальний розмір 14 920 грн Мінімальний розмір: 779,5 грн
Максимальний розмір: 15, 590 грн Мінімальний розмір: 813 грн
Максимальний розмір: 16, 260 грн
Від 6 до 18 років Мінімальний розмір: 930 грн
Максимальний розмір: 18 600 грн Мінімальний розмір: 972 грн
Максимальний розмір: 19 440 грн Мінімальний розмір: 1 013,5 грн
Максимальний розмір: 20, 270 грн.
А тим часом...
Мешканець Кропивницького, який впродовж 13-ти років ухилявся від утримання власної доньки, сплатив 44 257 гривень заборгованості з аліментів. Про свої батьківські обов’язки чоловік згадав після того, як державні виконавці Кіровоградського районного відділу державної виконавчої служби винесли постанови стосовно обмеження його в праві полювання, керування транспортним засобом, користування вогнепальною зброєю та в праві виїзду за кордон.
«Як свідчить практика, страх залишитися без можливості керування автівкою чи виїзду за межі країни спонукає все більше злісних неплатників аліментів у повному обсязі погашати заборгованість. Наступний крок – підвищення мінімальної суми аліментів. Як зазначив міністр юстиції Павло Петренко, батьки мають перераховувати на утримання дітей хоча б 2000 гривень щомісяця», – прокоментував ситуацію в.о. начальника обласного управління юстиції Олег Потьомкін.
До речі, через аналогічні обмеження заборгованості з аліментів сплатили ще кілька жителів Кропивницького: один чоловік перерахував 41 557 грн. на утримання сина, інший – 26 196 грн. на утримання доньки.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.34675 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua