МЕНЮ


18 липень 2014 - 15:07

Амброзії – стоп!


Пилок амброзії – один з найнебезпечніших алергенів. Розмножується амброзія насінням, яке утворює у великій кількості. Добре розвинені рослини можуть давати по 30 – 40 тисяч насінин, а окремі екземпляри – до 80 – 100 тисяч. Насіння зберігає схожість у ґрунті до 40 років. Амброзія дуже висушує і виснажує ґрунти, а при великому забур’яненні нею культурні рослини гинуть. Розповсюджується амброзія з неочищеним насіннєвим матеріалом, шротом, транспортними засобами.

Квітковий пилок амброзії дуже шкідливий для людини, він викликає алергічний риніт (сінну гарячку). У період цвітіння, із середини липня до настання осінніх заморозків, люди слабують на алергійне захворювання – амброзійний поліноз. Алергію викликають білки-антигени, які знаходяться в пилку амброзії. Пилок амброзії, потрапляючи у ніс, бронхи, викликає сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла, відбувається різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, що призводить до нападів бронхіальної астми.

Розвиваючи велику надземну масу, амброзія полинолиста здатна в польових умовах витісняти і пригнічувати бур’яни та культурні рослини. Цього небезпечного шкідника, на жаль, дуже важко здолати. Але хоча б частково перемогти можна. Щороку з моєї ініціативи на території мого виборчого округу (Лелеківка) скошують амброзію комунальні служби. Однак до цієї роботи слід долучитися і іншим. Необхідно якнайшвидше братися до його викошування – у приватному секторі, поряд з багатоквартирними будівлями, у парках, скверах, уздовж доріг. Квартальним комітетам, усім мешканцям міста необхідно разом взятися за скошування амброзії. Лише в цьому випадку ми зможемо мінімізувати її негативний вплив на здоров’я людей та довкілля.

Володимир СЛІВНОВ,
депутат Кіровоградської міської радиДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36946 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua