МЕНЮ


2 грудень 2002 - 18:15

Анатолій МАТВІЄНКО: "ЯНУКОВИЧУ НЕ ДАЛИ СТВОРИТИ ТЕ, ЩО ВІН ХОТІВ"


- Віктор Медведчук, схоже, сам злякався необмеженої влади, яку він був отримав. Він прекрасно розуміє всю складність ситуації, в яку потрапила сьогодні Україна і, щоб втекти від відповідальності, дав згоду на призначення Прем'єр-міністром В.Януковича. Це було вигідно і президентові, який звик балансувати між різними центрами впливу. Благословила прем'єрство Януковича і Росія, - з огляду на стійку проросійську репутацію колишнього донецького губернатора. Нарешті, не протидіяла цьому і Європа, яка втратила останнім часом інтерес до українських подій.

Однак сьогодні вже зрозуміло: В.Януковичу не дали створити те, що він хотів. У новому уряді виникли принаймні два центру впливу, один з яких повністю контрольований Президентом. Не кажу вже про "силовиків", яких ніхто і не вносив в "урядовий" пакет. Але симптоматично, що ключову позицію в уряді посідатиме не лише М.Азаров, якій є людиною особисто Л.Кучми. Зберіг свою "стратегічну" посаду також секретар Кабміну В.Яцуба (попри відчайдушні спроби В.Януковича посадити в це крісло свою людину). Людьми не з команди Януковича є також такі ключові постаті, як Д.Табачник та В.Хорошковський.

В цілому ж уряд справляє враження калейдоскопу чи мозаїки. На жаль, впадає в око і те, що в уряді відсутні "ринковики". Якщо колишній міністр фінансів В.Юшко був людиною ринкових поглядів, то М.Азаров, що "успадкував" його крісло, буде, судячи з усього, лише посилювати податковий прес і додушувати національний бізнес. Отже, хоч і остаточні висновки робити ще рано, загальне враження цей уряд викликає невтішне.

А тому вихід в одному - сісти всім разом і подумати, як рятувати Україну. І, хоч як це парадоксально звучить, серед усієї владної еліти найзацікавленішим у такій розмові сьогодні є особисто президент Л.Кучма, - в силу ситуації, до якої він потрапив.

Прес-служба УРП "Собор"Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39624 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua