МЕНЮ


31 травень 2019 - 14:16

Андрій Паливода: Перший мурал у Кропивницькому – проект «Громадського бюджету», і профінансований він за кошти міста


Створення першого у Кропивницькому муралу є громадською ініціативою, підтриманою кропивничанами і реалізованою за кошти міського бюджету в рамках програми «Громадський бюджет». На цьому наголосив заступник міського голови Андрій Паливода, коментуючи те, що деякі громадські організації міста присвоюють собі виняткові заслуги у появі цікавого вуличного художнього панно, яке прикрашатиме стіну багатоповерхівки.

– Звичайно, кожний проект «Громадського бюджету» має право на повну інформаційну підтримку в ході втілення його у життя, – зазначив Андрій Паливода. – Але створення першого міського муралу ініціювала не громадська організація, а кропивничанин Антон Кравцов, і його підтримали містяни. Проектна пропозиція перемогла у конкурсі «Громадський бюджет – 2019» в категорії малих проектів. Тому, щоб зняти всі питання – мурал є проектом «Громадського бюджету» і профінансований за кошти міського бюджету.

Більше того, пропозиції зі створення муралів у Кропивницькому надійшли і у конкурсі на 2020 рік, звернув увагу заступник міського голови.

– Власне, «Громадський бюджет» і був запущений з метою дати можливість кропивничанам зробити своє місто кращим. А такі проекти, як створення муралів, якнайкраще відповідають цій концепції, – наголосив Андрій Паливода. – Окрім естетичної, вони несуть також значне виховне навантаження. Тож їх реалізація буде продовжена у Кропивницькому і в наступні роки.

Нагадаємо, що “Громадський бюджет (бюджет участі)” – це частина бюджету міста Кропивницького, з якого здійснюється фінансування заходів, виконання робіт та надання послуг, визначених безпосередньо членами територіальної громади та відповідно до оформлених проектних пропозицій, які стали переможцями конкурсу.

Проект конкурсу «Громадський бюджет – 2019» «Перший міський мурал» було подано до міської ради 27 квітня 2018 року. Бюджет ініціативи складав 150 000 грн. Спочатку проектом передбачалося оздоблення стіни обласного художнього музею.

Але, відповідно до Положення, «за рахунок коштів громадського бюджету міста Кропивницького фінансуються проекти, реалізація яких передбачається на землях, в приміщеннях чи інших об’єктах, які належать на праві комунальної власності територіальній громаді міста Кропивницького».

Зважаючи на це, від автора надійшла пропозиція замінити локацію проекту на стіну будинку за адресою: вулиця Космонавта Попова, 22, корпус 1.

Відповідальним за реалізацію проекту «Перший міський мурал» у Кропивницькому став виконавчий орган міської ради – управління культури і туризму, через який і були передбачені видатки на його виконання у сумі 150 000 гривень.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37858 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua