МЕНЮ


7 квiтень 2017 - 06:12

Андрій Райкович: Депутати-прогульники нехтують інтересами людей


Ситуація, що склалася у міській раді Кропивницького, набуває гостроти. Її роботу заблоковано, і вона не може ухвалювати важливі для громади та життєдіяльності міста рішення. Чому така ситуація виникла, чи й справді причина бойкоту з боку опозиції – у невиконанні міським головою, секретарем міської ради та більшістю депутатів озвучених нею вимог і як буде вирішувати цю проблему міська влада? Ці запитання «ВГ» адресувала міському голові Андрію Райковичу.
– Те, що відбувається зараз у міській раді, – це намагання опозиції домогтися своєї мети – дестабілізувати ситуацію в місті, заробивши на цьому для себе додаткові політичні бали. Кому, наприклад, вигідно, щоб місто не отримало субвенцію на надання пільг та субсидій мешканцям? Держава розробила механізм для того, щоб захистити малозабезпечених громадян від наслідків подорожчання комунальних послуг, уряд постійно підкреслює, що ці люди не постраждають, що вони не платитимуть більше грошей, ніж раніше. А шановні так звані депутати не дають виділити цю субсидію. Це ж наскільки треба не поважати людей! Депутати-прогульники нехтують їхніми інтересами.
Вони намагаються ослабити позиції міського голови, натомість шкодять громаді, не дають можливості простому жителю отримати елементарну допомогу. Це навіть не політика – це жадоба влади, прагнення вирішити свої особисті питання. І це є справжньою першопричиною того, що частина депутатів оголосила бойкот.
Однак я прийшов працювати на цю посаду не для того, щоб відстоювати інтереси окремих депутатів – я працюю для того, щоб відстоювати інтереси громади. Моя передвиборча програма базувалася не на політичних гаслах. Це – чіткий і конкретний план, як поліпшити ситуацію в транспортній, комунальній, освітній, медичній галузях. І я поступово її виконую.
– Депутати від опозиції постійно озвучують свої вимоги стосовно скасування рішень про підвищення тарифів на утримання житла та прибудинкових територій, а також на проїзд. Чи є підстави говорити про те, що тарифи завищені?
– Управління економіки міськради ретельно перевірило всі розрахунки, надані ЖЕО, жодних підстав говорити про те, що вони необґрунтовані, не існує. Тут немає ніякої політики – це прикладна економіка. Підкреслю також: ми фактично затвердили прейскурант на всі послуги ЖЕО, що можуть надаватися. Наголошую – можуть! Тобто мешканці самі мають на зборах визначитися, які послуги їм потрібні, а які – ні. Більше того, я дав завдання управлінням міської ради постійно контролювати, які послуги реально надаються, а які – ні. Якщо ЖЕО «халтурить», це має фіксуватися, і мешканець не повинен оплачувати те, чого не отримує. Якщо ж тарифи не підвищувати, то є тільки один варіант – виділяти дотацію з міського бюджету. А таких коштів просто немає.
Стосовно тарифів на проїзд. По-перше, міська рада відповідне рішення виконкому скасувала, далі, відповідно до законодавства, має пройти процедура перегляду додаткових угод, укладених з перевізниками. По-друге, не моя провина в тому, що ця галузь у місті монополізована, що десятками років не розвивався електротранспорт, не закуповувалися автобуси великої місткості. Як на мене, будь-хто має розуміти: пасажирів треба перевозити саме великогабаритним транспортом. Таксі, у тому числі маршрутні, призначені для сервісного обслуговування, це вже має бути транспорт підвищеного комфорту, і тариф на проїзд у ньому, логічно, вищий. Тобто у людей повинен бути вибір. Так – у всьому світі. У нас же – ані комфорту, ані великого транспорту. Тому я пішов шляхом створення конкурентного середовища в сфері пасажирських перевезень, незважаючи на шалений супротив. Кому все це потрібно? Райковичу? Я, як і більшість депутатів, у тому числі – від опозиції, користуюся легковим службовим транспортом. Тролейбуси та великі автобуси потрібні пересічним кропивничанам!
Спочатку було закуплено 20 тролейбусів, тепер плануємо придбати 20 великих автобусів. Більше того, ми їх хочемо купити за ті кошти, що додатково місто заробило у першому кварталі цього року. Йдеться про 70 мільйонів гривень. У програмі розвитку транспорту ми передбачили виділення цих грошей, але ще ж треба за підсумками кварталу прийняти рішення про перерозподіл коштів. Якщо депутати й надалі блокуватимуть роботу міської ради, процес закупівлі автобусів затягнеться надовго.
Ще серед вимог так званих опозиційників – виділити більше коштів на школи для того, щоб не було поборів з батьків. І я за це. Хто категорично заборонив адміністраціям шкіл втручатись у роботу батьківських комітетів? Я не просто заборонив – коли один із директорів шкіл порушив цю вимогу, його було звільнено з роботи, а зараз ми відстоюємо свою позицію в суді. Виходить, хтось проголошує політичні гасла, а хтось робить конкретні справи.
– А як ви ставитеся до намагання партії «Самопоміч» відкликати депутата Олександра Артюха?
– Вкрай негативно. Відкликати треба тих людей, які не працюють, а не таких, як Олександр Артюх, котрий досяг високого професійного рівня і як лікар, і як керівник, який займається громадською роботою, сумлінно виконує свої депутатські обов’язки. Те зборище, на якому збиралися підписи про відкликання, не можна назвати початком процедури імпічменту, оскільки було порушено всі юридичні норми, яким повинні відповідати такі зібрання. А їх організатори – це такі собі Остапи Бендери, завдання яких – розхитати ситуацію в міській раді, створити хаос. Крім того, це ще й привід показати іншим своїм колегам по фракції, які більш свідомі і які, можливо, й хотіли б працювати, що з ними може статися, якщо не послухають. Однак ми не дамо втоптати у бруд депутатів, які працюють, і в разі необхідності захищатимемо їх, звичайно – у законний спосіб.
– А чи можливе відкликання тих депутатів, які не відвідують сесійні засідання, порушуючи цим самим Закон України «Про статус депутатів місцевих рад»?
– Так, можливе, тільки це – прерогатива громади, саме вона повинна дати оцінку депутату, якого вибрала. Загалом, те що відбувається у міській раді, – це привід для виборців замислитися, кого вони обирають, кому довіряють представляти свої інтереси в органах місцевого самоврядування. Надто високою виходить ціна помилки.
– Якими будуть Ваші подальші дії?
– Я обов’язково поінформую керівників всеукраїнських політичних сил, від яких обиралися на місцевому рівні депутати-опозиційники, про ситуацію, яка склалася в нашому місті, впевнений, реакція на це буде. Адже всі вони є представниками демократичних сил, які задекларували свої наміри робити все заради розвитку, процвітання країни. Напевне, у їх політичних програмах нічого ж про бойкоти не написано, чи не так?
Але, загалом, я сподіваюся на те, що здоровий глузд переможе і депутати таки припинять свої політичні ігри та почнуть працювати на благо громади.
Розпитувала
Олена ВЕЛИКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37834 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua