МЕНЮ


29 липень 2016 - 14:56

Андрій Райкович: Місту потрібна програма енергозбереження


У Кропивницькому треба розробити загальноміську програму енергозбереження. На необхідності підготовки такого документа на засіданні виконавчого комітету, що відбулося 25 липня, наголосив міський голова Андрій Райкович.
У Кропивницькому треба розробити загальноміську програму енергозбереження. На необхідності підготовки такого документа на засіданні виконавчого комітету, що відбулося 25 липня, наголосив міський голова Андрій Райкович.
До розробки програми залучатимуть фахівців Національного технічного університету, а також провідних спеціалістів у галузі теплоенергетики. Разом з тим у місті необхідно затвердити і схему теплопостачання, що сприятиме розв’язанню проблем з видачею дозволів на встановлення автономного опалення.
– Ці питання ми маємо вирішувати системно і в законний спосіб, – підкреслив міський голова. – Зараз недобросовісні підприємці, що встановлюють автономне опалення, вводять в оману людей і просто на них наживаються. Дуже часто роблять “автономки” без жодних дозволів, обіцяючи оформити документи заднім числом.
Один із шляхів отримання якісних послуг з теплопостачання – створити ОСББ і утеплювати будинки. Держава нині відшкодовує для ОСББ 40 відсотків кредитів на утеплення будинків.
Також у Кропивницькому розроблять нове положення про роботу постійно діючої міжвідомчої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення. Це доручено головному управлінню житлово-комунального господарства. Попереднє положення (2005 року), за словами начальника юридичного управління міської ради Марини Смаглюк, не відповідає реаліям та суперечить законодавству.
– Люди повинні розуміти, що міська влада нікого не полишить один на один із проблемою, – зазначив міський голова. – Навіть враховуючи те, що на розгляд комісії надійшло вже понад дві тисячі заяв від кропивничан на встановлення “автономок”, кожна заява буде вивчена, у тому числі і ті випадки самовільного від’єднання від центрального опалення. Отримають дозволи ті громадяни, квартири яких залишились по одній на стояку в під’їзді, а можливо, й господарі двох –трьох таких квартири. А решті потрібно пояснити, що для того, щоб у їхніх помешканнях було тепло і комфортно узимку, потрібно створювати ОСББ і, використовуючи державну підтримку, утеплювати багатоповерхівку, встановлювати нові вікна-двері, а то й міні-котельні на дахах. Якщо ми не використаємо такі можливості упродовж найближчих двох років, поки держава підставляє плече, то потім і нарікати буде ні на кого.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36758 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua