МЕНЮ


2 липень 2018 - 11:07

Андрій Райкович: Поліція зобов’язана знайти вбивць тварин


Масове отруєння собак є чітко спланованою провокацією й має визначену мету – роздмухати конфлікт між кропивничанами і міською владою. На цьому наголосив міський голова Андрій Райкович під час спілкування з учасниками акції «30 хвилин мовчання», спрямованої проти жорстокого вбивства тварин.
Люди прийшли нa площу перед міською рaдою з плакатами, домашніми улюбленцями та вимогою зупинити отруєння собак, і до них вийшов очільника міста. Акція перестала бути мовчазною, а перетворилася на емоційне обговорення ситуації, яка існує у Кропивницькому з безпритульними тваринами, вже впроваджених міською владою заходів з регулювання чисельності вуличних собак та перспектив повного розв’язання проблеми для міста.
– Хочу, щоб всі почули і зрозуміли: міська влада жодного стосунку до вбивства собак не має, – підкреслив Андрій Райкович. – Навпаки, останнім часом зроблено набагато більше, ніж за всі попередні роки. Ми створили спеціалізовану бригаду при комунальному підприємстві, оснастили її необхідним транспортом, обладнанням. Регулярно і вчасно фінансуємо оплату послуг зі стерилізації – цьогоріч понад 500 собак було прооперовано. Тварини на вулиці – це велика соціальна проблема: я добре розумію обурення тих людей, чиї діти пережили напад собак у дворах чи на вулицях, але я згоден з вами: жорстоко вбивати безпритульних тварин.
І вирішити цю проблему, на тверде переконання міського голови, можна тільки, об’єднавши зусилля поліції, влади і громади.
– Вийти на акцію протесту – це добре, це дозволяє поширити розголос у суспільстві, мобілізувати громадськість, але це ні на міліметр не наблизить нас до головної мети – ефективного проведення слідства і справедливого покарання злочинців, – підкреслив Андрій Райкович, звертаючись до учасників протесту. – Давайте будемо робити все послідовно і вчасно: ви інформуватимете відразу за гарячими слідами про кожен факт виявленого отруєння тварин. Можна телефонувати безпосередньо в поліцію чи на «гарячу» лінію міського голови, але це необхідно робити максимально оперативно. Я звернуся до керівництва міської поліції з вимогою взяти на особливий контроль розслідування таких справ, підключити до нього кращих спеціалістів. Переконаний – розкрити ці злочини можна. Їх здійснюють не якісь «супер-кілери».
На нараді з керівниками виконавчих органів міської ради міський голова звернув увагу представників поліції на великий соціальний резонанс навколо масової загибели собак і доручив управлінню охорони здоров’я спільно з ветеринарною службою перевірити інформацію громадян щодо вірогідного отруєння тварин з допомогою ліків, які використовуються проти туберкульозу та проконтролювати можливі джерела їх отримання.
За дорученням очільника міста буде також проаналізовано, як виконується міська програма «Безпечне місто», реалізація якої передбачає встановлення у Кропивницькому камер відеоспостереження. Із міського бюджету виділено значні кошти для облаштування мережі таких відеокамер, і вони можуть бути ефективними помічниками в розкритті злочинів.
Розшук новоявлених «догхантерів» не знімає з порядку денного і впровадження стратегічного плану вирішення проблеми безпритульних собак – відкриття для них сучасного притулку.
– Знайти сьогодні у міському бюджеті 20-30 мільйонів гривень для спорудження такого притулку, на жаль, неможливо. Це завелика сума, – зазначив на апаратній нараді Андрій Табалов. – Але ми маємо вже досвід співпраці з громадськими організаціями у цьому напрямку. Якусь частину коштів ми можемо передбачити, щоб допомогти громадським активістам, які хочуть опікуватися тваринами, утримувати своєрідні міні-притулки: профінансувати будівництво вольєрів, харчування тварин, медикаменти. Сьогодні, очевидно, це ефективніший шлях зменшення кількості собак на вулицях міста.
Андрій Райкович висловив тверде переконання, що міська влада, безумовно, знайде шляхи вирішення проблеми безпритульних тварин.
– Ми працюємо активно і вміємо чути містян, – запевнив очільник міста. – Ми відкриті до діалогу, ми можемо обговорювати вже зроблене, і якщо десь допущена помилка – вміємо визнати це і виправити. Але я хочу попередити тих, хто влаштовує подібні провокації і збурює громадський спокій, кому не терпиться розпочати передвиборчу гонку: для вас це буде великий клопіт і фальстарт. Ми прийшли працювати і зробимо все можливе для забезпечення належного порядку в місті. А для цього маємо увесь необхідний ресурс – і фінансовий, і людський, і допомогу громадськості!Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.3993 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua