МЕНЮ


30 грудень 2016 - 11:29

Андрій Райкович: Пріоритет – соціальній та комунальній сферам


Бюджет Кропивницького на 2017 рік має надзвичайно потужну соціальну складову. На цьому наголосив міський голова Андрій Райкович на прес-конференції у міській раді щодо перспектив нового бюджетного року в обласному центрі.
У прес-конференції взяли участь також секретар міської ради Андрій Табалов, заступники міського голови, керівники виконавчих органів ради.
– Уперше ми розраховуємо, що до міської скарбниці надійде понад два мільярди гривень, – підкреслив міський голова. – Це, у півтора раза більше, ніж у 2016 році. Ці кошти дозволять розв’язати чимало важливих для громади проблем. Пріоритетними у наступному році є для нас соціальна та комунальна сфери. Зокрема, на освіту передбачено 663 мільйони гривень (на 44 відсотки більше, ніж торік), на медицину – 267 мільйонів гривень (28 відсотків), соціальний захист – 25 мільйонів гривень (54 відсотки), житлово-комунальне господарство – 200 мільйонів гривень (72 відсотки), фізкультуру і спорт – 16,7 мільйона гривень (34 відсотки), культуру – 41 мільйон гривень (23 відсотки).
Андрій Райкович детально зупинився на планах та проектах по кожній галузі.
Інвестиції
– Цьогоріч ми вперше провели у Кропивницькому масштабний інвестиційний форум «TIME to INVEST», – підкреслив очільник міста. – Переконаний, такі форуми стануть у нашому місті традиційними. Більше того, ми започаткуємо галузеві сесії муніципальних інвестфорумів. Велика увага у Кропивницькому приділятиметься впровадженню енергоощадних технологій. Це – продовження модернізації системи зовнішнього освітлення міста та здійснення енергозберігаючих заходів у ЗОШ №31 із загальним обсягом інвестицій 12 мільйонів гривень. Крім того, наступного року вперше буде реалізовано проекти громадських ініціатив (громадський бюджет), на що передбачено три мільйони гривень.
Житлове будівництво
У Кропивницькому вперше за багато останніх років відроджується житлове будівництво.
– Ми продовжимо розпочате цьогоріч будівництво 54-квартирного житлового будинку по вулиці Генерала Жадова, – повідомив Андрій Райкович. – У міському бюджеті передбачено для цього 14,5 мільйона гривень. Крім того, в планах міської влади – реконструкція господарчого блоку пологового будинку по вулиці Олени Журливої,1 під житловий будинок для медиків, на це закладено три мільйони гривень. Планується виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво багатоквартирного будинку на вул. Героїв України, 26, корпус 1.
Транспортна інфраструктура та комунальне господарство
Знаковими подіями наступного року, повідомив Андрій Райкович, стане виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію проїжджої частини вулиці Ельворті (йдеться про розширення арки), вулиці Миколи Левітського між Київською та Братиславською.
– Для нас важливо також якнайшвидше приступити до капітального ремонту шляхопроводу через залізницю по провулку Об’їзному, – наголосив міський голова. – Для забезпечення безпеки руху ремонт потрібно розпочинати негайно.
Місто продовжить у 2017 році модернізувати парк електротранспорту, в бюджеті передбачено кошти на закупівлю ще двох тролейбусів на умовах співфінансування з державного бюджету. Крім того, вивчається питання придбання тролейбусів з автономним ходом для транспортного сполучення віддалених мікрорайонів міста. А для зручності пасажирів планується впровадження системи єдиного електронного квитка для проїзду у громадському транспорті.
У сфері житлово-комунального господарства планується будівництво водогону від ОКВП «Дніпро-Кіровоград» до селища Нового, реконструкція магістральних теплових мереж по вулицях Гагаріна та Київській, будівництво зовнішнього водопроводу по вулиці Івана Богуна і вулиці Зеленогірській, каналізації по вулицях Лесі Українки, Дарвіна, Степняка-Кравчинського та багато іншого.
Медицина
Масштабні проекти реалізовуватимуться і в медичній галузі. Це – продовження капітального ремонту дитячого інфекційного відділення в центральній міській лікарні, відкриття інсультного центру та відділення гемодіалізу, придбання сучасного медобладнання і двох машин швидкої допомоги, виготовлення проектно-кошторисної документації на теплосанацію дитячої поліклініки №1.
Освіта, культура та спорт
Триватимуть капітальні ремонти шкільних спортивних залів: за словами Андрія Райковича, буде відремонтовано не менше семи приміщень. Також значні кошти передбачено на закупівлю для шкіл меблів, сучасних комп’ютерних комплексів та підключення їх до Інтернету (близько 30 мільйонів гривень). Заплановано будівництво котельні, що опалюватиме школу №17 та дитсадки №№ 65, 22 і 48, та капітальний ремонт ЗОШ №№18 та 3.
Наступного року півтора мільйона гривень буде виділено на реставрацію будівлі музичної школи №1, така ж сума буде витрачена на реставрацію приміщення художно-меморіального музею О.Осмьоркіна, передбачається й капітальний ремонт будівлі музею музичної культури ім. К. Шимановського. Капітальні ремонти триватимуть і у дитячо-юнацьких спортивних школах.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38733 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua