МЕНЮ


2 березень 2018 - 07:50

Андрій Райкович: Провокації і шантаж з боку «Кіровоградгазу» не поставлять місто на коліна


Керівництво ВАТ «Кіровоградгаз» знову вдається до провокативних дій, погрожуючи в період сильного похолодання припинити подачу газу теплогенеруючим підприємствам Кропивницького. На цьому наголосив міський голова Андрій Райкович на апаратній нараді у понеділок.
– Напередодні вихідних керівництво “Кіровоградгазу” виклало на своєму сайті чергову заяву про відключення вже обох теплогенеруючих підприємств від газопостачання. Це – провокація і шантаж, інакше назвати дії газівників не можу, – підкреслив міський голова. – Мушу роз’яснити громаді, що насправді відбувається.
Підставою для відключення ВАТ «Кіровоградгаз» називає заборгованість перед підприємством. Але значна частка боргів обумовлена неповерненням державою різниці в тарифах тепловикам. І тому, на думку очільника міста, дивним виглядає шантаж від підприємства, контрольний пакет управління яким перебуває в руках держави. Слід врахувати й те, що держава винна місту 15 мільйонів гривень. Йдеться про оплату електроенергії, що виробляє КП «Теплоенергетик» і яка реалізується державному підприємству «Енергоринок», тобто переходить в єдину енергетичну систему держави.
– Шантаж і провокації може застосовувати тільки ворог держави, а не її патріот, – наголосив Андрій Райкович. – Крім того, у січні підвищено тарифи на газ, причому за рахунок фактично подвійного оподаткування. Я заявляю: оплата за таким тарифом буде надходити тільки в тому випадку, якщо його обґрунтованість підтвердить суд. Ми підписали з НАК «Нафтогаз України» угоду про реструктуризацію боргу, неухильно дотримуємося її виконання, а 80 відсотків всіх надходжень тепловиків автоматично списуються як поточна плата за блакитне паливо. Подібне ставлення до громади з боку ВАТ «Кіровоградгаз» – це диверсія, авантюризм і шахрайство. Кропивницький ще ніхто на коліна не ставив, місто буде себе захищати. Не ми, а народ вкаже газівникам на їхнє місце.
Такі дії керівництва ВАТ “Кіровоградгаз” мають потрапити під пильне око правоохоронних органів, переконаний Андрій Райкович, тож доручив заступнику Олександру Мосіну оперативно провести засідання комісії з надзвичайних ситуацій та підготувати звернення до органів державної влади та силових структур – СБУ, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів.
Очільник міста попередив про персональну відповідальність керівників за перебування на території підприємств, установ та організацій обласного центру сторонніх осіб, які зможуть вплинути на постачання газу.
– Не дай Бог, ви пропустите когось чужого на підприємство, і він поставить якусь пломбу! Вам за це доведеться відповісти, – попередив міський голова.
Наступного дня відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на “газову” тематику.
Теплові підприємства Кропивницького мають усі необхідні договори на постачання газу, визначено ліміти на його отримання у третій декаді грудня – першій декаді березня, підкреслив голова комісії Олександр Мосін, а кошти за газ з рахунків теплогенеруючих підприємств міста перерозподіляються між постачальниками, транспортувальниками і розподільниками блакитного палива автоматично. Тож у ВАТ «Кіровоградгаз» немає підстав посилатися на заборгованість за власні послуги.
Комісія своїм рішенням зобов’язала ВАТ «Кіровоградгаз» забезпечити стабільне газопостачання теплогенеруючих підприємств міста. Газорозподільча компанія може вирішувати спірні питання з ДП «Кіровоградтепло» щодо розрахунків за спожитий газ в судовому порядку.
Тепловики ж мають негайно інформувати міський антикризовий енергетичний штаб про виробничо-технічні зупинки котелень та про заборгованість всіх категорій споживачів за надані послуги з теплопостачання.
Юридичному управлінню міської ради дано доручення опрацювати можливість вирішення спірних питань між газівниками та тепловиками в судовому порядку.
Олена ВЕЛИКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 2.43729 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua