МЕНЮ


1 грудень 2017 - 09:07

Андрій Райкович: Разом ми зможемо все


24 листопада міський голова Кропивницького Андрій Райкович звітував перед громадою про свою діяльність на посаді за два роки. Послухати очільника міста та поставити йому запитання прийшли сотні людей, яких ледь вмістила велика зала у міській раді. Звіт проходив під гаслом «10 пріоритетів розвитку міста» у форматі ток-шоу телевізійної програми «Ми».
Спочатку присутнім продемонстрували відео про роботу керівника міста та як про виконане ним, про проблеми в місті висловлюються кропивничани. А далі слово узяв Андрій Райкович.
Про роботу команди,
депутатів та стратегію на майбутнє
– Ми звітуємо командою, це – підсумок великої колективної праці протягом цих двох складних років. Порівняно з попереднім нинішній рік вважаю помітно результативнішим. Набагато продуктивніше почав працювати депутатський корпус. Мене це дуже радує, і я задоволений, що нам із секретарем міської ради Андрієм Табаловим, головами фракцій вдалося знайти потрібний формат взаємодії між усіма політичними силами, і це на користь місту. Прийнято ряд важливих програм. Раніше ми працювали дещо хаотично, ніколи, наприклад, не складали перспективну программу для житлово-комунального господарства. А такі програми повинні бути, вони мають бути розраховані на кілька років, щоб не тільки нинішній міський голова, а і його послідовники могли їх виконувати, щоб вона відповідала очікуванням громадян.
Ми розробили програми розвитку пасажирського транспорту, соціального захисту воїнів АТО та їхніх родин, розвитку освіти і медицини і послідовно втілюємо їх у життя. Можливо, не так швидко, як хочеться нашим мешканцям, адже надто довго ми накопичували проблеми в різних галузях, але рухаємося вперед.
Ми серйозно взялися за підготовку інвестиційних проектів, оскільки без інвестицій, залучення іноземного капіталу не можливо розбудувати місто. Серйозно взялися за питання енергоефективності. Це важлива проблема для міста, від цього залежить комфорт і в квартирах кропивничан, і в бюджетних установах, і тарифи.
Моя програма містить десять пріоритетів розвитку. Я переконаний: заплановане буде виконано. Бо зі мною – професійна, потужна, амбітна молода команда, команда однодумців, яка прийшла, щоб ефективно працювати на користь громади.
Я налаштовую свою команду підтримувати всі галузі міста. Але слід усвідомлювати: навіть бюджету з дохідною частиною понад два мільярди гривень не вистачить, аби впродовж короткого періоду реалізувати всі проекти, задовольнити всі потреби в кожній галузі. У нас багато амбітних планів, але ще більше проблем, які накопичилися протягом тривалого періоду.
Стратегічні напрямки сьогодні – транспорт, дороги, медицина, освіта. Ці проблеми треба вирішувати першочергово.
Про дороги
На дороги ми виділили цього року в 2,2 раза більше, ніж у 2016-му. Ви бачите, скільки відремонтовано прибудинкових територі, вперше пішли у приватний сектор. Давно там дороги не бачили навіть грейдера, не кажучи вже про оновлене асфальтове покриття чи тротуарні доріжки.
Чи задоволений я дорожніми роботами? Ні. Я маю багато претензій до підлеглих, виконавців. Пізно в цьому році почали робити дороги, на старті забуксували, загальмували з проведенням тендерів. Не в захваті я і від роботи системи «Прозорро». Але старт дано, кошти освоєні ефективно.
На жаль, ми не встигли вийти на вулицю Короленка. Це – надважливий для нашого міста об’єкт, це головна магістраль, яка сполучає – всі мікрорайони нашого міста. Але ми обов’язково зробимо тут ремонт наступного року, на це буде витрачено 18 мільйонів гривень.
Про транспорт
Ми стали на шлях придбання тролейбусів та автобусів великої місткості, і це правильно. Але тепер потрібно адаптувати до них дорожню систему, зробити заїзні кишені, розширити дороги.
Нам потрібні хороші дороги у віддалені мікрорайони. Пріоритет для нас на наступний рік – «арка», яка забезпечить транспортне сполучення Новомиколаївки та центральної частини міста. Треба зробити міст на провулку Об’їзному. Це теж надважливий об’єкт, який знаходиться в аварійному стані. Треба зробити вулиці Кропивницьку, Полтавську. Це все в планах, перспективах майбутнього року.
Ми зняли напругу із транспортним забезпеченням віддалених мікрорайонів – Балки, Кущівки, Арнаутового та інших. Звичайно, 20 автобусів – це дуже мало. Але ми розпочали з нуля, зробили великий крок у напрямку до ліквідації монополії в сфері перевезень, до підвищення якості послуг.
Наступного року плануємо придбати ще десять автобусів. Однак це не означає, що ми збираємося знищити приватних перевізників. Ні, ми хочемо, щоб приватний бізнес розвивався, але при цьому й підвищувалася якість обслуговування пасажирів, не зростали тарифи. Ми на правильному шляху, і в нас вистачить мудрості врегулювати всі проблеми, в тому числі – і пов’язані із соціальними гарантіями.
Серед завдань на наступний рік також – розмітки, світлофорні об’єкти, дорожні знаки, системна робота з перевізниками.
Про медицину та освіту
Ми багато зробили в сфері охорони здоров’я. Було збудовано гемодіалізний центр. Люди, які страждають на хвороби нирок, знають, наскільки це важливо. Також ми збудували інсультний центр сучасного рівня, відкрили новітній перинатальний центр на базі першого пологового будинку. Було багато пересторог, сумнівів у людей. Але ви бачите, що цей заклад працює ефективно.
На освіту нинішнього року виділено близько 700 мільйонів гривень, у 28 закладах виконано ремонт. Я дотримав свого слова – відремонтовано п’ять шкільних спортзалів. Більше, ніж на мільйон гривеь придбано комп’ютерної техніки. Найбільші школи – 25-а та 18-а – з якісним теплом, у 18-ій проведено повну теплосанацію. І ми продовжуватимемо цю роботу. Переоснащуємо харчові і побутові блоки в дитсадках, більше 800 тисяч витратили на встановлення 35 дитячих майданчиків. Будуть й три мільйони гривень субвенції на спортивне обладнання в школи.
Я не просто так озвучую ці цифри. Це ті маркери, які дозволяють мені цілком аргументовано вимагати від керівників припинити практику збору додаткових батьківських коштів. Але це зацементований процес, в якому одну з головних ролей відіграють батьки! Тому позитивного результату лише моїми заборонами і наказами управління освіти досягти важко. Необхідна спільна воля: влади, закладу і батьків. Та загалом, в цьому питанні крига скресла, прозорості стало більше.
Про соціальну політику
У країні, яка воює і продовжує розвивати економіку, підтримувати соціальні стандарти, я просто зобов’язаний говорити про соціальний захист населення. Замисліться: у 2017 році ми витратили з бюджету міста на соціальний захист населення 39 мільйонів гривень Це в 3,3 раза більше, ніж у минулому році. Ми зробили акцент на соціальній підтримці дітей-інвалідів: це і ремонт реабілітаційного центру, і придбання спеціального автобуса.
Моя особлива увага була й буде учасникам АТО, особливо до наших підшефних – 3-го полку спецпризначення. За окремою програмою місто передало полку обладнання на 200 тисяч гривень, три мільйони гривень передбачили на соціальну підтримку АТОвців і їхніх сімей, на медичну допомогу і стоматологію. Ми безкоштовно забезпечуємо харчуванням 1600 діток учасників АТО в школах і дитсадках, більше 100 дітей оздоровлено.
У міській раді ми облаштували Галерею героїв і провели низку знакових заходів щодо вшанування наших захисників.
Узагалі, рік, що минає, був цікавим і в культурному просторі, і на спортивних аренах. Кропивничани схвально оцінили День міста. Це було справжнє свято громади. Наші люди гарно ярмаркували, місто цікаво провело і новорічні, і різдвяні свята, і Великдень. Ми знову всі разом здивували всю країну вишиваною картою України. Наші танцюристи провели перший парад хореографічних колективів. Я задоволений творчим звітом всіх наших музичних колективів, всіх установ галузі культури. Легендарна спортсменка Ольга Свідерська стала почесним громадянином нашого міста.
Я багато можу згадувати, але часу обмаль. Тому зупинився на головнішому. Тепер чекаю запитання від представників громади, журналістів. Для нас вони надзвичайно важливі, адже демонструють проблемні місця, вказують на недопрацювання.
* * *
Запитань, дійсно, було багато, причому різнопланових. І на кожне з них міський голова ґрунтовно відповів.
Зокрема, мешканці Великої Балки просили відкрити аптеку в мікрорайоні. Міській голова зазначив, що влада розгляне можливість створення тут комунального аптечного закладу або залучить соціально відповідальний бізнес для вирішення цієї проблеми.
Також, відповідаючи на запитання щодо озеленення міста, керівник міста повідомив, що наступного року буде розроблятися відповідна профільна програма, аби цей процес став системним і продуманим, з урахуванням рекомендацій фахівців.
У заключному слові Андрій Райкович наголосив:
– Я вдячній команді, яка мене підтримує, вдячний депутатському корпусу. Разом ми усе зможемо. Вирішити все за два роки нелегко, але маємо бажання, ресурс і бачення того, як можна поліпшити життя у Кропивницькому. Не в моїх правилах – кивати на попередників. Тож просто закликаю всіх до роботи. Перемога буде за громадою.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 1.05437 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua