МЕНЮ


22 серпень 2016 - 10:39

Андрій Райкович: Ремонти лікарень та шкіл фінансуватимемо по “зеленому коридору”


У Кропивницькому триває реконструкія цілого ряду закладів охорони здоров‘я та освіти. Ще на початку весни цього року на одній з прес-конференцій міський голова Андрій Райкович назвав їх пріоритетними для міської влади в планах на ремонт. І от із 16 серпня очільник міста особисто інспектує, як виконують роботи на важливих для міста об’єктах.
Першою під час об’їзду, під час якого міського голову супроводжували заступник міського голови Наталя Дзюба та начальник управління освіти міськради Лариса Костенко, стала школа № 6, де добігає кінця капітальний ремонт спортивного залу.
Варто сказати, що в нашому місті цьогоріч капітально відремонтують сім шкільних спортивних залів, що відповідає передвиборчій програмі міського голови Андрія Райковича, який поставив собі за мету ремонтувати по п’ять шкільних спортзалів щороку. До названої сімки входять спортивні зали шкіл № 4, 6, 8, 17, 23, «Мрія» та гімназії імені Тараса Шевченка. На кардинальне оновлення цих приміщень для занять фізкультурою і спортом, а також зміцнення здоров’я школярів у міській скарбниці передбачено близько семи мільйонів гривень.
Про близьке завершення капітального ремонту спортивного залу в шостій школі можна дійти висновку, навіть не входячи до нього: у коридорі, що веде до просторого спортивного приміщення, вставлено металопластикові вікна, такі ж двері, а стіни поремонтовано й пофарбовано. Такими ж, майже готовими до входин, є перевдягальні для хлопців і дівчат. У самому ж залі також встановлено металопластикові вікна, спеціальну підлогу, на яку невдовзі робітники постелять покриття для спортивних залів, а також новітні системи вентиляції та освітлення. До початку навчального року там уже будуть баскетбольні щити, волейбольна сітка, шведські стінки та інше спортивне устаткування. А вже зараз є така дивовижа, як стенд для скелелазіння.
У гімназії ж імені Тараса Шевченка капремонт спортзалу заплановано завершити в жовтні. Також там зараз ремонтують душові й туалетні кімнати. Закінчити капітальний ремонт до першого вересня будівельники не встигнуть і в ЗОШ № 4. Проте уроки фізкультури, розповів директор школи Володимир Лозовий, проходитимуть за розкладом: поки спортзал лагодитимуть, діти займатимуться фізкультурою на шкільному спортивному майданчикові.
– У наших школах повинні бути сучасні спортивні зали, якісний спортивний інвентар, – зазначив Андрій Райкович. – Міська влада давно запланувала виконати цю роботу. Нині для цього виділено достатню суму коштів з міського бюджету, і я бачу, що їх використовують ефективно. Створення належних умов для занять фізичною культурою – це не лише комфорт для школярів і вчителів, а й здоров’я наших учнів. Тому такі ремонтні роботи в різних школах триватимуть щороку. Після відкриття кардинально оновлених спортивних залів міська влада планує придбати ще й нове спортивне обладнання для них.
У середу очільник міста інспектував лікувальні заклади. Першою Андрій Райкович у супроводі начальника управління охорони здоров’я міськради Оксани Макарук відвідав центральну міську лікарню. Тут після капремонту першого поверху одного з приміщень закладу створено сучасний протиінфекційний центр, куди переведено дитяче інфекційне відділення з лікарні швидкої меддопомоги. Нині триває реконструкція другого поверху. За словами головного лікаря Олександра Артюха, до кінця цього року ремонт буде завершено, і палати з підвищеною комфортністю приймуть маленьких пацієнтів.
– Це відділення буде показовим, – запевнив гловний лікар.
До речі, саме в центральній міській лікарні нині перебувають на лікуванні 17 “пластунів”, які постраждали внаслідок харчового отруєння, мандруючи зі Львова. Андрій Райкович розпорядився, щоб вони оздоровлювалися тут безкоштовно – за рахунок міського бюджету.
Оглянув міський голова й терапевтичне відділення цієї лікарні, яке перебуває зараз у досить плачевному стані. Олександр Артюх зазначив, що воно не ремонтувалося років з 20, оскільки не вистачає коштів, а от в рентгенологічному відділенні реконструкція незабаром почнеться, на це з міського бюджету виділено понад мільйон гривень, а завершитися вона має до кінця цього чи на початку наступного року.
– Обов’язково треба закласти кошти в міському бюджеті на ремонт і терапевтичного відділення, – переконаний очільник міста. – Поки що зробіть проектно-кошторисну документацію на це. А наступного року почнемо ремонт і тут. У лікарні є перспектива отримати й ще один автомобіль швидкої допомоги. Кошти постараємося виділити на сесії міськради, що відбудеться в жовтні за підсумками роботи дев’яти місяців.
Побував Андрій Райкович і в пологовому будинку №1, де вже капітально відремонтовано палати, маніпуляційні, зали для пологів і т.д., а зараз оновлюється фасад приміщення, упорядковуються двір лікарні, овочесховище, в якому взимку зберігають картоплю, буряки, моркву, квашені овочі для харчування породіль. 815 тисяч гривень, виділених з бюджету на ремонт, запевнила Оксана Макарук, вже майже освоєно.
– На наступний рік, – дав доручення очільник міста, – слід зробити проети на ремонт харчоблоку та будинку, що на території лікарні, – з перспективою облаштувати в ньому квартири для медиків.
Наступна зупинка міського голови і начальника управління охорони здоров’я – міська лікарня швидкої медичної допомоги. Тут у корпусі, де колись знаходилося дитяче інфекійне відділення, буде створено сучасний центр серцево-судинної патології. Планується, що заклад матиме 50 ліжко-місць. На першому поверсі будуть бокси для тяжкохворих пацієнтів, на другому – палати для реабілітації. Зараз тут тривають підготовчі передбудівельні роботи. Чи якісно вони виконуються, і перевірив Андрій Райкович.
А от ремонт амбулаторії №4 центру первинної медико-санітарної допомоги №2 по вулиці Жадова практично завершено. Стіни медзакладу утеплили, замінили вікна і двері, лагодиться покрівля. Раніше в цьому приміщенні була дитяча поліклініка, тепер же тут буде амбулаторія загальної практики сімейної медицини, яка обслуговуватиме 12 тисяч малюків та більше чотирьох тисяч дорослих мешканців мікрорайону.
Під час інспеції об’єктів реконструкції Андрій Райкович, спілкуючись з головними лікарями медзакладів, та директорами шкіл, весь час наголошував:
– Для міської влади питання ремонту таких соціально важливих об’єктів, як лікарні, школи, – першочергове. Ми обов’язково фінансуватимемо їх по так званому зеленому коридору, в цьому ви маєте бути упевнені.
Світлана МИХАЙЛОВА,
ЮРІЙ ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39754 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua