МЕНЮ


15 травень 2020 - 11:48

Андрій РАЙКОВИЧ: коронавірус змінює пріоритети


Міський голова Кропивницького Андрій Райкович на початку тижня провів спеціальну апаратну нараду з керівництвом міста. Андрій Райкович зазначив, що перед владою і громадою постали нові виклики, пов’язані з поширенням коронавірусної інфекції. Пом’якшення карантину має відбуватися разом із усвідомленням того, що небезпека не минула, вона – поряд. Перебіг хвороби і те, як медична галузь міста, зокрема госпітальна база – центральна міська лікарня, зуміли протистояти викликам, оголив наявні проблеми і потребу кардинально покращити рівень надання спеціальних медичних послуг.

– Фахівці наголошують – людство не омине друга хвиля коронавірусу. Ми зуміли жорсткими карантинними заходами уникнути найгіршого сценарію. Але значна кількість хворих медичних працівників, відсутність власної, експертного класу, діагностичної бази, сучасного реанімаційного і терапевтичного відділень, де можна успішно лікувати легеневі запалення, спричинені вірусом, змушують нас вирішити питання реконструкції наявного на Валах терапевтичного блоку, – наголосив міський голова.

Медицина в пріоритеті

Розвиток медичного простору міста завжди був пріоритетом в роботі міської влади. І пандемія знову змушує не знімати це питання з порядку денного. Андрій Райкович наголосив, що усі медики з передової протистояння коронавірусу мають отримувати стимулюючі виплати у повному обсязі. Міський голова поставив завдання керівництву управління охорони здоров’я міської ради чітко пояснити колективу центральної міської лікарні і поліклінічних об’єднань, чиї працівники відбирають тести у хворих на COVID-19, яка у них заробітна плата, які доплати з міського бюджету їм нараховуються.

– Своєчасність і повнота виплати заробітної плати, 300-відсотковї надбавки до зарплати та премії повинні бути на постійному контролі управління охорони здоров’я міської ради, – попередив очільник міста. – Міська рада виділила значні кошти на підтримку лікарів, які перебувають на першій лінії. Зокрема, 1,2 мільйона гривень саме з міського бюджету було спрямовано на виплату додаткової заробітної плати. Для 90 медиків центральної міської лікарні це мало б скласти понад 10 тисяч гривень стимулюючих виплат кожному.

Також Андрій Райкович доручив управлінню охорони здоров’я підготувати на наступне засідання сесії міської ради детальну інформацію і фахове обґрунтування створення сучасної терапевтичної і діагностичної баз.

Теплопостачання – комунальне завдання №1

Головне завдання в комунальному просторі міста – підготовка теплового господарства до нового опалювального сезону. На це звернув увагу керівників виконавчих органів ради Андрій Райкович на апаратній нараді.

– У сфері теплопостачання Кропивницький перебуває у надзвичайно серйозній ситуації як з технічної, так і з економічної точок зору, – відзначив очільник міста. – Ми не припиняємо діалога з центральними органами влади, з керівництвом НАК «Нафтогаз» щодо врегулювання питань теплозабезпечення на державному рівні. Але одночасно має бути готовим і детальний план реконструкції на всіх теплових об’єктах і мережах теплопостачання з обрахуванням кошторисів виконання робіт. І цей план має бути реальним. Ми не прибираємо з порядку денного модернізацію теплового господарства, тим більше, що кілька поетапних кроків уже зроблено. Але модернізація – це надважливий і капіталоємкий процес. На жаль, через значні витрати, які вже перенаправлено на медичну галузь, а доведеться виділяти іще, головне завдання теплоенергетиків – вже сьогодні розпочати підготовку до нового опалювального сезону. Розкошувати не доводиться, тому необхідно порахувати кожен метр труби, усі необхідні ремонти, кожну копійку, щоб зуміти вчасно запустити в роботу теплове господарство восени.

Ремонти доріг

Керівництву комунального блоку Андрій Райкович наголосив на необхідності продовжувати поточні і капітальні роботи на ключових магістралях міста.

– Ми успішно експлуатуємо новий габаритний комунальний транспорт, свою перевагу він довів саме зараз, під час карантину, – зауважив міський голова. – В місто прийшла чергова партія нових автобусів. Новий транспорт потребує нормальних доріг. Тому ремонт доріг теж залишається серед пріоритетів. У нас завершуються капітальні роботи по вулицях Братиславській і Авіаційній. Ми повинні відремонтувати критичні ділянки в спальних мікрорайонах, де курсує громадський транспорт, а також до околиць міста. Ми маємо продовжити ремонт від вулиці Полтавської до площі Дружби Народів, вулицю Євгена Маланюка до вулиці Чорновола. Також в ремонті будуть вулиця Академіка Корольова і аварійний міст через Інгул на вулиці Кропивницького.

Андрій Райкович зазначив, що в проєктному портфелі управління капітального будівництва та управління ЖКГ є низка вже готових пропозицій по кількох стратегічних напрямках і місто боротиметься за їх реалізацію, залучаючи кошти з усіх можливих фінансових джерел.

Від понеділка через пом’якшення карантину на вулицях міста з’явилося набагато більше приватного транспорту, тож комунальники, на вимогу Райковича, повинні зробити все, щоб пересування Кропивницьким залишалося зручним та безпечним як для водіїв, так і для пішоходів, серед яких чимало дітей.

– Перевірте наявність та стан дорожніх знаків, нанесіть якісну розмітку, особливо на жвавих ділянках доріг. Безпека кропивничан має бути понад усе, – наголосив міський голова.

Водночас очільник міста поставив завдання своїм заступникам Олександру Мосіну та Олександру Вергуну терміново зустрітися з керівництвом компанії «Екостайл» і врегулювати всі недоречності, що виникли останнім часом з вивезенням сміття в місті, зокрема негабаритних відходів.

– Прошу нагадати керівництву «Екостайл», що вони – монополісти в обласному центрі, а не в селі, тому я вимагаю чіткого виконання графіків вивезення як побутових, так і твердих відходів. Збільшити, де необхідно, кількість контейнерів, системно контролювати графіки вивезення сміття в кожному мікрорайоні.

Комунальні служби також дістали завдання проаналізувати, чи достатньо в окремих мікрорайонах міста урн для сміття, і в разі необхідності збільшити їх кількість.

Освіта на дистанції

2019/2020 наувчальний рік для школярів у Кропивницькому завершується дистанційно. Учні обласного центру до кінця травня за парти вже не повернуться. Тож свідоцтва про здобуття середньої освіти випускникам вручатимуиться з урахуванням необхідності дотримання протиепідемічних вимог. Також з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції у Кропивницькому цього навчального року адміністраціям закладів освіти рекомендовано не проводити останні дзвоники та випускні вечори.

Через те, що навчальний рік закінчився раніше, ніж зазвичай, Андрій Райкович доручив оптимізувати витрати на освіту та направити бюджетні кошти у медичну галузь. Міський голова звернув увагу керівників освітнього блоку на якісну підготовку нового навчального року.

– Дистанційна освіта продемонструвала всі наші плюси і мінуси, отже, педагогічним колективам варто професійно проаналізувати, над чим необхідно фахово попрацювати, якщо доведеться й надалі, в разі другої хвилі коронавірусу, запроваджувати навчання на відстані. Це – серйозне питання, і його обговорення не варто відкладати на потім. Освітяни отримують народні гроші, батьки платять не підручникам, а живим людям, тому необхідно думати, як креативно, з використанням нових інформаційних технологій, а головне – доступно для школярів проводити кожен урок.

Міський голова звернувся до керівників усіх виконавчих органів з вимогою детально проаналізувати всі наявні галузеві програми розвитку міського господарства, визначити стратегії на найближчий час, проаналізувати фінансування кожного об’єкта, кожного закладу, щоб аргументовано, на високому професійному рівні довести депутатам необхідність бюджетних коригувань.

– Кожен начальник управління, кожен мій заступник повинні якісно підготувати документи на засідання профільних депутатських комісій, – зазначив Андрій Райкович, – відпрацювати разом із секретарем міської ради обґрунтований порядок денний наступного сесійного засідання, який би повністю відповідав регламентним нормам.
17 травень 2020 - 05:18
ДОЛОЙ МАФИЮ (вст)

А самый отвратительный вирус, бушующий в Киеве - это коррупция. И покрывает её никто иной, как мэр города! Народ! Помогите, пожалуйста, собрать подписи за отставку мафиозного мэра, чтобы он больше не позорил нашу столицу. Петиция за отставку кличко: petition.president.gov.ua/petition/94516 Чтобы набрать необходимое количество голосов (25 тысяч), нужно чтобы каждый из читающих сейчас это сообщение не только поставил свою подпись, но и сделал побольше репостов, в которых точно так же призвал всех не только подписать, но и сделать побольше репостов и т.д.

Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.41955 сек. / запитів: 8 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua