МЕНЮ


8 травень 2020 - 10:59

Андрій РАЙКОВИЧ: у Кропивницькому є що будувати, але зараз головне – зберегти життя і здоров’я людей


Епідемія коронавірусу суттєво змінила пріоритети бюджетного фінансування у Кропивницькому. На цьому наголосив міський голова Андрій Райкович в ефірі програми “Тема дня” на каналі “UA: Суспільне” 6 травня.

Перебіг пандемії, карантинні заходи, боротьба з хворобою вже змусили суттєво переглянути напрямки фінансування з міського бюджету. Перший транш – 16,3 мільйона гривень – місто направило на зарплату медикам та закупівлю апаратури для центральної міської лікарні. Придбано три апарати ШВЛ, дезінфікуючі засоби, додаткові ліки, захисну амуніцію для медичних працівників. За березень, повідомив Андрій Райкович, медичні працівники, які лікують хворих на коронавірус, отримали виплати у розмірі 300 відсотків від зарплати.

– Водночас перебіг пандемії яскраво оголив наші мінуси: в місті немає сучасного ефективного терапевтичного відділення з повним протоколом інтенсивного блоку саме легеневого спрямування, – наголосив міський голова. – Це великі кошти, але Кропивницькому дуже потрібні апаратура відповідного класу, анестезіологи, реаніматологи, інфекціоністи, пульмонологи. Ми повинні навчитися жити в умовах хвильових пандемій.

У пріоритеті міської влади залишається підготовка до наступного опалювального сезону, повідомив Андрій Райкович. Станом на сьогодні КП “Теплоенергетик” має понад 600 млн гривень боргу.

– Я звернув увагу керівництва держави на необхідність реструктуризації таких боргів. Реакція НАК «Нафтогаз України» є. Але ціна питання підготовки підприємства до нового опалювального сезону становить 50 мільйонів гривень, – повідомив очільник міста.

Також Андрій Райкович зазначив, що будівництво та ремонт доріг у Кропивницькому залишаються у центрі уваги міської влади. Але масштаби будуть іншими.

– Поточні ремонти доріг ми вже давно почали, – наголосив міський голова. – Також ми маємо проєкти по дорожньому фонду. Звісно, сподівалися на значно більшу їх кількість, відповідно до розмірів інфраструктури обласного центру. Тож є надія, що держава зверне більше уваги на міста і ключові об’єкти через ДФРР.

Щодо великого будівництва в місті. На думку Андрія Райковича, перш за все, необхідно завершити будівництво ЦНАПу. Адже він є стратегічним об’єктом як соціального, так і адміністративного спрямування.

– Наш ЦНАП працюватиме у форматі «прозорий офіс». Це – сучасний, ефективний інструмент якісного обслуговування населення, – розповів Андрій Райкович. – Тут надаватимуть понад 360 послуг. Його плануємо відкрити наприкінці червня.

Також міська влада займається підготовкою до роботи закладів освіти в новому навчальному році. Ремонти там тривають.

– Я добре розумію: нам треба повертати робочі місця. Але поки що найголовніше – побороти пандемію, – підкреслив Андрій Райкович. – І тоді відразу повернемось до реалізації масштабних проєктів. У місті є що будувати. Я всіх закликаю: “Будуємо місто разом!” Але зараз головний вектор – зберегти життя і здоров’я людей.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38933 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua