МЕНЮ


2 березень 2018 - 07:46

Андрій Табалов: Громадський бюджет – найефективніший засіб комунікації влади і громади


Минулого тижня до міської ради Кропивницького на семінар з моніторингу та оцінювання процесів Громадського бюджету завітали автори проектів, члени координаційної ради та представники фундації польсько-української співпраці ПАУСІ, які вже рік супроводжують цей проект в обласному центрі.
– Нам як чиновникам і організаторам Громадського бюджету було б дуже цікаво почути думку громадськості міста з даного питання, – зазначила заступник начальника управління економіки міської ради Аліна Пузакова. – Для цього протягом першої половини лютого ми проводили опитування і анкетування, результати якого нам сьогодні представлять експерти ПАУСІ.
Кропивницький вперше долучився до європейської практики Громадського бюджету у 2017 році. Особливістю кропивницького партиципаторного процесу стало те, що за минулий рік міська рада організувала відразу два конкурси на народні проекти, тому довелося майже вдвічі скорочувати процедуру їх проведення, але організаторам це вдалося. Більше того, якщо у 2017 році фонд громадського бюджету становив три мільйони гривень, то на цей його збільшили до семи мільйонів.
Ще одна особливість нашого Громадського бюджету – запровадження в рамках конкурсу окремої категорії соціальних проектів. В інших містах України проекти поділяються лише на великі та малі. Координаційна рада також відзначила активність громадян під час голосування за проекти. Порівняно з іншими містами в перший рік проведення конкурсу було подано найбільше проектів – 96, до голосування допущено 86.
– Проектів, запропонованих для реалізації у Кропивницькому, дуже потребувала громада міста. Підтвердженням цьому стало голосування, у якому взяли участь тисячі мешканців обласного центру, – наголосив секретар міської ради Андрій Табалов. – Міська влада має бажання змінювати рідне місто на краще, розвивати його та робити максимально комфортним для життя мешканців. При цьому Громадський бюджет є одним із найефективніших способів комунікації міської влади з громадою міста та допомагає налагодити демократичний процес дискусії. Завдяки партиципаторному бюджету зараз формується нова генерація громадських активістів, які будуть впроваджувати зміни у Кропивницькому, маючи для цього необхідний правовий інструмент.
Андрій Табалов також відзначив, що найближчим відбудеться чергове засідання координаційної ради, на яке винесуться питання удосконалення положення про Громадський бюджет та зміни до нього.
Крім того, управління економіки спільно з членом координаційної ради Яною Вічірко на даний момент розробляють інтерактивну карту реалізованих проектів Громадського бюджету. Найближчим часом вона з‘явиться на сайті міської ради.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37936 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua