МЕНЮ


27 сiчень 2017 - 09:51

Андрій Табалов: Сто днів на посаді секретаря міської ради


Про сто днів роботи на посаді секретаря міської ради звітував у вівторок на прес-конференції Андрій Табалов.
Андрій Табалов розповів журналістам, чим займається секретар міської ради. Це – підготовка сесійних засідань, питань, що виносяться на розгляд міської ради, контроль за виконанням рішень, забезпечення оприлюднення проектів рішень ради, координація діяльності постійних депутатських комісій, організація за дорученням міськради проведення референдумів, виборів, контроль за діяльністю підпорядкованих йому виконавчих органів ради.
Про запити, звернення та депутатські дні
За час перебування на посаді секретаря Андрій Табалов розглянув 142 звернення від мешканців міста, з яких 81 було вирішено. Від депутатів за звітний період надійшло 455 звернень і 187 запитів.
– Дехто звернув увагу, що на особистих прийомах до мене звертається не так уже й багато мешканців міста, – казав Андрій Табалов. – Але це й показник ефективності роботи влади, чітко налагодженого зворотного зв’язку з громадою. Багато питань вирішується через «гарячу» лінію міського голови. До слова, я також два тижні тому приймав телефонні дзвінки на «гарячій» лінії. Вважаю, це корисна ініціатива.
Андрій Табалов також поінформував журналістів про проведення депутатських днів, на яких розглядалися питання роботи Завадівського сміттєзвалища та КП “Теплоенергетик”, а також реорганізації пологових будинків.
– Ми активно використовуємо проведення Днів депутата у міській раді, бо це найефективніший метод оперативного донесення всієї важливої інформації до депутатського корпусу, – зазначив Андрій Табалов. – У роботі депутатських днів беруть участь провідні спеціалісти, фахівці і інформація, яку вони надають, лягає в основу прийняття рішення. Це надзвичайно важливо. Хочу сказати, що рішення з основних питань сьогодні приймаються тридцятьма і більше голосами, що є непоганим показником і свідчить про достатню інформованість та мотивацію депутатів.
Як повідомив секретар міської ради, темою чергового Дня депутата, який заплановано на 16 лютого, стане питання регулювання чисельності тварин.
Минулого року у міській раді впровадили нову форму комунікації влади з громадськістю – систему електронних петицій. За інформацією Андрія Табалова, на 31 грудня 2016 року на розгляд міської ради надійшла 71 електронна петиція, 17 набрали 450 і більше підписів громадян.
– Як свідчить практика, легше набрати голоси, коли громада долучає до цієї роботи депутата свого округу, – каже Андрій Табалов. – Але й ті петиції, під якими немає 450 підписів, ми не залишаємо поза увагою – розглядаємо їх як звернення громадян.
Про статут громади, декомунізацію
та новий сайт
міської ради
Секретар міської ради курирує управління апарату ради, відділ по роботі із засобами масової інформації, відділи з питань внутрішньої політики та архівний.
Стосовно відділу з питань внутрішньої політики, то, як зазначив Андрій Табалов, його керівник Сергій Запорожан зробив немало для виконання так званого закону про декомунізацію у Кропивницькому. Важливе питання – й розробка статуту громади.
– Цей документ дозволить впорядкувати відносини між міською владою та громадою, налагодити більш тісну взаємодію між ними, – переконаний Андрій Табалов. – За основу ми взяли статут громади міста Чернівців. Уже проведено два засідання робочої групи, що займається розробкою нашого статуту.
Також Андрій Табалов відзначив новий сайт міської ради. За його словами, при розробці цього веб-ресурсу враховано побажання громадських активістів щодо більшої прозорості влади. Запроваджено також онлайн-трансляції сесійних засідань та засідань окремих депутатських постійних комісій. Це свідчення того, що міська рада прагне працювати відкрито і публічно, що знайшло своє відображення у всеукраїнському рейтингу публічності, в якому Кропивницький посідає п’яте місце.
Новації в роботі міської ради
Андрій Табалов детально зупинився на впроваджених з його ініціативи новаціях:
– Важливим вважаю запровадження звітів депутатів перед виборцями, на яких обов’язково присутні керівники управлінь і відділів міської ради. У такому випадку мешканці мікрорайонів з перших вуст дізнаються про перспективи вирішення питань, які вони порушують. А депутат має можливість ефективніше контролювати всі процеси на виборчому окрузі.
Безперечно, сприятиме підвищенню продуктивності діяльності постійних депутатських комісій і звітування їх голів перед депутатами, переконаний Андрій Табалов.
До свого активу секретар міської ради зарахував і те, що розроблено чіткий графік сесійних засідань, це дозволяє більш якісно до них готуватися.
Про важливі рішення міської ради
та депутатську етику
Журналісти звернули увагу на те, що серед депутатів міської ради нинішнього скликання є чимало бажаючих попіаритися на сесійних засіданнях, через що не завжди вдається з першого разу прийняти важливі для громади рішення. Також нерідко народні обранці не голосують за те чи інше питання тільки через те, що, мовляв, на їхній округ не виділили достатньо грошей.
– Таке дійсно має місце, – підтвердив Андрій Табалов. – З одного боку, депутати турбуються про свої округи. З іншого ж – слід усвідомлювати і те, що опікуватися вони мають і всім містом. Є важливі масштабні проекти, які принесуть користь усім кропивничанам, й іноді варто відмовитися заради цього від чогось іншого. Трапляється також, що депутати, замість того, аби працювати, починають піаритися, і тоді сесійне засідання перетворюється на цирк. Але більшість депутатів активно працює на округах, з підрозділами виконавчих органів ради. Загалом, я вважаю, що нам вдалося дійти порозуміння і досягти консолідації політичних сил, представлених у міській ради. Саме тому абсолютною більшістю голосів вчасно було прийнято бюджет міста та галузеві програми соціально-економічного розвитку Кропивницького, що дозволяє вже з перших днів 2017 року реалізовувати заплановані заходи у всіх сферах життєдіяльності обласного центру.
Фото Ігоря ФІЛІПЕНКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37274 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua