МЕНЮ


8 травень 2020 - 11:21

Андрій Табалов: Завжди згадую дідуся-фронтовика з теплотою і любов’ю!


Секретар міської ради Кропивницького Андрій Табалов долучився до челенджу “Історія поколінь» і розповів на власній сторінці у Фейсбуці про свого дідуся-фронтовика.

Він теплими словами згадує свого діда Анатолія Денисовича Кулика, який пройшов крізь вогонь Другої світової війни. У 17 років він пішов добровольцем на фронт. Це був 1943 рік, вся Україна вже була окупована нацистами. Хлопець розумів, що є велика загроза опинитись у полоні і бути вивезеним у нацистську Німеччину, тому втік із села і поблизу лінії фронту, яка наближалася, знайшов розташування такої собі “дикої” дивізії у складі Другого Українського фронту, у якій солдати не були належно забезпечені ні зброєю, ні обмундируванням. Беззбройними їх так і пустили в бій. Анатолію Денисовичу вдалося вижити у тому запеклому бою.

«Він виявив себе мужнім і безстрашним бійцем, сам здобув собі зброю. Потім діда призначили в полк повітряного десанту, у складі якого брав участь у визволенні Праги, Будапешта, Відня. Але найзапекліші бої були під Секешфехерваром — угорським містечком. У 1945 році дістав наскрізне поранення ноги, тому 9 травня дідусь зустрів у госпіталі», – розповів Андрій Табалов.

Також секретар міської ради поділився дитячими спогадами про діда. Згадав, як той брав його із собою на усі паради і ніс на плечах. Анатолій Денисович завжди одягав на свято Перемоги свої нагороди, проте не любив згадувати війну, не розповідав про неї онукові.

«Поки живі дідусі, бабусі, бережіть їх, бережіть спогади про тих, хто вже пішов у вічність. Про своїх я пам’ятаю завжди, розповідаю про них своїм дітям, розповідатиму онукам. Це дуже важливо — пам’ятати про своє коріння, знати свою історію. З прийдешнім Днем пам’яті та примирення і Днем перемоги!» – написав Андрій Табалов.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.49238 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua