МЕНЮ


13 вересень 2013 - 10:00

Антидепресант від живописця-земляка


Минулої середи в одному із залів обласного художнього музею відбулося відкриття персональної виставки живописця з Одеси Сергія Дриги, який народився в Голованівську, а згодом мешкав і навчався в Кіровограді.

У чотирнадцять років разом з батьками майбутній митець переїхав до Одеси, де згодом в Одеському державному художньому училищі імені Грекова опанував малярство. Тривалий час працював у царині художньої реклами.

Названа виставка митця – не перша в нашому місті. 2011 року його картини було виставлено в галереї "Єлисаветград", а наступного – в обласному художньому музеї. Він є активним учасником (як автор картин) традиційного кіровоградського Великоднього благодійного аукціону.

Сергій Дрига – учасник багатьох усеукраїнських та міжнародних виставок, митець з оригінальним художнім стилем, характерною ознакою якого є насичена кольорова гама й фантазійність сюжетів багатьох картин.

На виставці представлено тридцять робіт художника різних років, які він подарував нашому обласному художньому музею під час візиту до його майстерні в Одесі музейних працівників. Тоді він надав можливість їм відібрати ті з картин, які вони найбільше вподобали. Під час відкриття виставки художник сказав: “Ці картини дали мені змогу побачити ті свої роботи, які я створив двадцять і менше років тому, а також написані нещодавно. Я бачу, як змінювалися протягом цих років мій художній стиль і мої мистецькі вподобання. В основному темою представлених робіт є мої враження від Одеси та від закордонних міст, у яких я побував…”

Художник розповів, що хоча й бере участь у пленерах, однак усе ж більша частина зображеного на його полотнах – плоди фантазії, які народжуються в майстерні митця.

Оглядаючи представлені на персональній виставці Сергія Дриги роботи, неважко помітити, що значне місце на них відведено воді – річкам і морям, а також повітрю і світлу. Мистецтвознавці відзначають, що головним фактором, який відрізняє його творчість від творчості інших малярів, – це те, що практично всі його твори вписуються у такі визначення, як “оптимістичний пейзаж” та “мажорний живопис”. Бо вони – сонячні, оптимістичні, заряджають позитивною енергетикою, навіюють піднесений настрій, змушують поціновувачів живопису до активного сприйняття картин, пробуджуючи їхні власні фантазію та уяву. Одним словом – виконують функцію дуже необхідного в наш розхристаний час антидепресанта…

Під час відкриття персональної виставки Сергій Дрига подарував обласному художньому музеєві свою роботу “Синьовирська галявина”, створену під час усеукраїнського пленеру на Закарпатті. Тож експонована колекція робіт маляра, що належить музеєві, поповнилася ще однією його картиною.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36887 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua