МЕНЮ


5 грудень 2014 - 12:23

Аварійні, а не “віялові”


Кілька діб у Кіровограді у різних мікрорайонах вимикають світло. Десь – на кілька годин, десь – ледь не з ранку до вечора. В ПАТ “Кіровоградобленерго” пояснюють: причина відключення – вийшов з ладу один з енергоблоків Запорізької АЕС.

Про “віялові” відключення споживачів від електроенергії поки що не йдеться. Принаймні, в цьому запевнив журналістів на прес-конференції у середу начальник кіровоградського міського району електричних мереж ПАТ “Кіровоградобленерго” Микола Гершкул.

– Всі чутки про вибухи чи то сплановані диверсійні акції, які спричинили дисбаланс в загальній енергетичній системі Україні, не відповідають дійсності, – зазначив він. – Справа в тому, що 30 листопада на Запорізькій АЕС вийшов з ладу третій енергоблок потужністю тисячу мегават. Відновити його роботу планується до п’ятого грудня.

Графік аварійних відключень споживачів – населення, об’єктів промисловості та соціально-культурної сфери, був погоджений з органами міської влади.

– Це навіть не графік, а перелік черг аварійних відключень, бо не передбачається завчасно, коли саме і на який час вимикатиметься електроенергія, – зазначив Микола Гершкул. – Все відбувається за командою диспетчера всієї енергосистеми України. Одного дня було відключено шість черг, іншого – 10. Але ми намагаємося максимально зберегти електропостачання для життєво важливих об’єктів міста: лікарень, поліклінік, шкіл, садочків. Це важко робити, бо виділити окремий об’єкт на лінії технічно досить складно. Проте наші диспетчери тісно працюють з керівниками управлінь освіти, охорони здоров’я та ЖКГ міської ради, щоб знайти оптимальну схему. Керівництво ПАТ “Кіровоградобленерго” звертається до споживачів з проханням із розумінням поставитися до тимчасових незручностей і самостійно обмежити використання електричної енергії.

Щоб уникнути пошкоджень побутових приладів через аварійні відключення електроенергії, фахівці радять перед тим, як виходити з приміщення не просто вимикати електроприлади, а від’єднувати їх від енергоживлення. А на ті струмоприймачі, які не можна від’єднати, і які найбільш вартісні, потрібно встановити запобіжні пристрої.

Якщо електроприлади вийдуть із ладу через аварійні відключення, то варто звернутись із письмовою заявою в головний офіс ПАТ “Кіровоградобленерго”.

Більш детальну інформацію щодо відключень електроенергії можна отримати, звернувшись до кол-центру ПАТ “Кіровоград- обленерго” за телефонами: 15-70 (багатоканальний довідковий номер зі стаціонарного телефону), 35-68-51, 067 521-15-70 (з мобільного за тарифами оператора).
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.35783 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua