МЕНЮ


29 березень 2013 - 14:19

Бібліотечна планета


246 юних кіровоградців (учнів 6–7-х класів) залучили бібліотеки міської централізованої бібліотечної системи до участі в І етапі Всеукраїнського конкурсу "Найкращий читач України – 2013".

22 березня в Центральній бібліотеці для дітей зібралися 18 майстрів читання, щоб перетнути кордони в просторі й часі та позмагатися за титул "Найкращий читач міста – 2013" у ІІ етапі конкурсу. Розпочався конкурс презентацією улюбленої книги. Гра-тестування "Інтелектуальний калейдоскоп" показала глибину знань конкурсантів та їхню ерудицію, а конкурс "Книгоманія" визначив рівень начитаності кожного з конкурсантів. У підсумку перемогли Ярослава Хаджинова (філія № 15) і Артем Клоков (філія № 21).

Звичайно ж, були привітання і подарунки. Ліза Голік та Анастасія Тараненко піснями й танцями, а Богдан Іващенко смішинками та гуморесками підбадьорювали конкурсантів і дарували їм гарний настрій. Книги в дарунок, грамоти й дипломи одержали всі учасники.

Начальник відділу культури і туризму міської ради Анна Назарець та директор міської централізованої бібліотечної системи Світлана Тимків подякували всім дітям за любов до книги й побажали їм успіхів у житті.

* * *

У бібліотеці-філії № 4 Кіровоградської МЦБС проведено гру-конкурс "Правознавчий калейдоскоп" з учнями 9-В класу ЗОШ № 32.

За словами завідувача бібліотеки Світлани Кудрі, у грі взяли участь дві команди – "Феміда" та "Правознавці", які демонстрували рівень своїх правознавчих знань. Цікаво пройшли конкурси "Інтелектуальний штурм", "Юридичний буквар", "Знання – сила", "Найкмітливіший", "Запитання від Феміди" та "Ситуація". Сильнішими виявилися учасники з команди "Феміда", за що й отримали заслужені призи. А всі учасники – солодкі сувеніри.

* * *

До 110-ї річниці української дитячої письменниці Наталі Забіли працівники бібліотеки-філії № 1 провели літературну мандрівку "Дитяча веселка Наталі Забіли" для учнів 4-го класу ЗОШ № 29.

Бібліотекарі ознайомили дітей з творчим шляхом письменниці. Під час заходу діти читали свої улюблені вірші поетеси та разом прочитали й обговорили казку "Про півника і курочку і про хитру лисичку". Бібліотекар Раїса Васильєва провела огляд творів Наталі Забіли "Книги для дітей і про дітей".

* * *

Щороку в березні книгозбірні України проводять Тиждень дитячого читання. Це – важлива подія і для бібліотеки сімейного читання № 18 (101-й мікрорайон).

– Протягом Тижня щодня у нас відбуваються вікторини, літературні вечори, ігри та конкурси юних талантів, – повідомила завідувач бібліотеки сімейного читання № 18 Віра Резніченко. – Кожен може проявити свій літературний талант. Важливою частиною Тижня є огляди виставок літератури для сімейного читання і масові читання вголос.

Наша бібліотека має списки для родинного і дитячого читання, тематичні веб-списки та мультимедійні слайдові презентації для кращої орієнтації в інформаційному просторі. Місія працівника сучасної бібліотеки – стати порадником у безмежному просторі книг і у світі електронної інформації.

* * *

15 березня в межах Національного проекту "Україна читає дітям" у бібліотеці-філії № 19 відбулася зустріч учнів 3-Б класу ЗОШ № 18 із заслуженим майстром спорту міжнародного класу (тхеквондо), володарем чорного поясу, багаторазовим призером чемпіонатів світу і Європи, членом збірної України Тетяною Тетерев’ятниковою.

Спортсменка вже багато років, з молодшого шкільного віку, є читачем цієї книгозбірні. Школярі розпитували гостю про книги і читання, спорт і змагання, про країни і враження від поїздок. Дізналися, що улюблені письменники спортсменки – М. Булгаков та М. Достоєвський. Тетяна давала приміряти дітлахам свої численні медалі і розповіла, на яких змаганнях вона отримала кожну з них. А як уважно слухали діти веселинки від Грицька Бойка "Хлопчик Ох", "Про портфель", які їм прочитала Тетяна і обговорювали потім їх разом з нею! І ніяк не хотіли відпускати спортсменку. Вона ж побажала їм добре вчитися, займатися спортом, багато читати, бо це – складові життєвого успіху.

* * *

21 березня, у Всесвітній день поезії, у межах Національного проекту "Україна читає дітям" бібліотекарі філії № 15 запросили в гості кіровоградську поетесу Антоніну Царук.

Учні 9-А класу ЗОШ № 22 із задоволенням слухали поезії у виконанні автора. Презентація збірки "Мовчання бруньки" перед молодою аудиторією пройшла успішно, адже все у віршах лягає на серце теплом і світлом упереміш із сумом і жалем, з вірою, надією в силу любові і добра. Такі вірші виходять у талановитих і гарних душею письменників.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.28718 сек. / запитів: 5 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua