МЕНЮ


20 лютий 2015 - 17:05

Багато хто із них і зараз у бою


Вшанування воїнів-інтернаціоналістів, які мужньо виконували свій військовий обов’язок у Республіці Афганістан та під час інших збройних конфліктів, в яких брав участь Радянський Союз, а також вдів ветеранів афганської війни, відбулось у Кіровоградській міській раді напередодні відзначення 26-ї річниці з дня виведення обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану.

– Ветерани-інтернаціоналісти і сьогодні знаходяться на бойовому посту, захищають кордони нашої Вітчизни на Сході країни, – звернувся до учасників урочистостей секретар міської ради Іван Марковський. – Ми схиляємо голови перед усіма, хто пролив свою кров заради миру, віддав своє життя за свободу та цілісність кордонів України. Міська влада з глибокою повагою ставиться до сімей загиблих, учасників бойових дій. Уже не перший рік у бюджеті міста передбачаються кошти на фінансову підтримку міських осередків громадських організацій ветеранів-інтернаціоналістів, а також матеріальну підтримку родин полеглих військовослужбовців у далекій східній країні.

Іван Марковський вручив відзнаки міської ради та її виконавчого комітету воїнам-інтернаціоналістам Михайлу Згривцю, Віталію Недбальському, Наталії Буяновій, Валерію Гончару, Андрію Фомуляєву, Віктору Халявку, Олексію Олійнику. Окремі слова вітань заслужив колишній воїн-афганець, а тепер учасник АТО Сергій Лещик. Сім’ям загиблих в Республіці Афганістан і учасникам бойових дій на території інших держав була вручена грошова допомога.

З теплими словами до своїх бойових побратимів звернулися військовий комісар Кіровоградського об’єднаного міського військового комісаріату полковник Олександр Зіньковський, голова Кіровоградської міської організації української Спілки ветеранів Афганістану Любов Дозор та голова Спілки учасників бойових дій і ветеранів військової служби міста Кіровограда Анатолій Джемига.

Незабутнє враження справили на учасників зустрічі щирі пісні у виконанні учасника бойових дій Сергія Сривкова, солістки Вікторії Делестьянової та музичного ансамблю при УМВС України у Кіровоградській області "12 регіон".

Раніше, 12 лютого у Кіровограді на фасаді приміщення медичного коледжу ім. Є.Й. Мухіна урочисто відкрито меморіальну дошку воїну-інтернаціоналісту хірургу Віктору Ходаку, який загинув в Афганістані. В урочистостях взяли участь керівники області та міста, бойові побратими Віктора, студенти медичного коледжу. На відкриття меморіальної дошки запросили і маму загиблого героя – Тетяну Іванівну.

Віктор Ходак народився 27 грудня 1955 року, закінчив Кіровоградське медичне училище. Проходив службу військовим лікарем, виконуючи інтернаціональний обов’язок в Республіці Афганістан. 7 липня 1987 року Віктор героїчно загинув, надаючи медичну допомогу пораненим бійцям під щільним вогнем противника. Посмертно нагороджений орденом Червоної Зірки.

А 15 лютого в Кіровограді відбулися урочиста хода центральною вулицею міста та покладання квітів до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам усіх поколінь. В урочистостях взяли участь голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко, Іван Марковський, військовослужбовці і ветерани військової служби, студентська та учнівська молодь. Учасники покладання квітів вшанували пам’ять воїнів, які загинули в "гарячих точках" світу, хвилиною мовчання. Після покладання квітів присутні взяли участь у поминальній панахиді по загиблих воїнах-інтернаціоналістах.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36728 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua