МЕНЮ


26 квiтень 2019 - 14:18

Барвистий калейдоскоп дитячої творчості


Понад п’ятдесят композицій дитячої творчості, які захоплюють безпосередністю і відвертістю сприйняття світу, представив у Кропивницькому, в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна, відділ образотворчого мистецтва дитячої школи мистецтв на виставці «Барвистий калейдоскоп» у рамках музейного проекту «Галерея дитячої творчості».

Цікавий і надзвичайно популярний арт-проект, метою якого є влаштування експозицій саме дитячої творчості, популяризація кращих робіт юних художників, залучення дітей до занять образотворчим мистецтвом, активно діє в музеї вже багато років. І дорослі, і малеча мають нагоду споглядати виставки дитячих творів – колективні, персональні, тематичні, виставки-конкурси. Ці вернісажі – результат спільної роботи музею та художньої школи імені Олександра Осмьоркіна, дитячої школи мистецтв, студій образотворчого мистецтва обласного центру дитячої та юнацької творчості, інших навчальних закладів. Крім того, в музеї також створено колекцію «Дитяча творчість», яка постійно поповнюється новими надходженнями.

Експозиція сучасної виставки – це дійсно калейдоскоп різнопланових тем, творчих завдань і способів їх художнього вирішення. Козаки та козачки, пастухи з коровами, чумаки з волами, жінки й дівчата – герої казок та дивовижних легенд українського народу оживають перед нашими очима. А поряд – не менш вражаючі композиції на теми нашої повсякденної сучасності, вони не можуть залишати байдужими нікого з відвідувачів виставки, як і фантазійні картини на теми ілюзорного світу мрій.

Слід зазначити, що дитяча школа мистецтв, яка створена у 1986 році на базі дитячої музичної школи №5 у селищі Новому і нині має такі відділи: музичний, вокально-хоровий, хореографічний та образотворчого мистецтва, вже не вперше презентує творчість своїх вихованців у музеї. Так, у відділі образотворчого мистецтва, який вже майже тридцять років успішно очолює член Національної спілки художників України Юрій Вінтенко, досвідчені художники-педагоги передають дітям знання з живопису, рисунку, композиції, декоративно-прикладного мистецтва та історії світового образотворчого мистецтва. Тож закономірно, що багато учнів школи є лауреатами та дипломантами всеукраїнських, обласних та міських конкурсів учнівської творчості – Всеукраїнського конкурсу «Об’єднаймося ж, брати мої…», присвяченого Шевченківським дням, обласного конкурсу «Веселкові барви» та міського художнього конкурсу «Молодіжна палітра» імені Леоніда Бондаря до Міжнародного дня захисту дітей, який щорічно проводиться в музеї.

Тож завітайте на художню виставку дитячої творчості, яка діятиме до кінця травня, щоб вочевидь переконатися – Україна має яскраве творче майбутнє.

Андрій НАДЄЖДІН, заслужений художник України, провідний науковий співробітник художньо-меморіального музею О.Осмьоркіна
Фото Олександра ШУЛЕШКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.4037 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua