МЕНЮ


4 травень 2015 - 18:27

Батьки і діти воєдино


25 квітня в 22-й школі батьки завітали не на чергові збори, а на семінар "Батьківство – місія життя", проведене громадською організацією "Міжнародний центр батьківства".

Сьогодні в українському суспільстві все частіше говорять про кризу чоловічої статі в її політичному, демографічному та репродуктивному аспектах – і як найтяжче її проявлення та корінь проблеми – кризу батьківства, яка визначена тим, що втрачена модель батька. Відсутність тата: фізична, емоційна та духовна в житті родини і у вихованні своїх дітей зокрема, є одним із найбільш негативних явищ у сучасному українському суспільстві. Тому актуальним і доцільним є підвищення статусу повноцінної сім’ї та ролі в ній чоловіка. Чоловік через відсутність здорового самоусвідомлення себе як батька став „слабкою ланкою” в родині та суспільстві, що має негативний вплив як на дітей, так і на чоловіків.

Як наслідок, сьогодні в Україні ми маємо сотні тисяч безпритульних дітей при живих батьках; зростаючу дитячу злочинність; підростаюче покоління з низькою самооцінкою. А за результатами соціологічних досліджень та статистичних звітів, переважний відсоток у кризових групах (алкоголь, наркоманія, ВІЛ/СНІД) складають чоловіки. Відсутність батька може бути різною: фізичною (смерть або розлучення); емоційною – неспроможність або небажання батька до стосунків „ від серця до серця” з дитиною; духовною – несвідоме, безвідповідальне ставлення до ролі себе як батька, відсутність прикладу чоловічності, гідності, честі та високої моралі.

Які ж є причини батьківської кризи? По перше, три покоління чоловіків виховувалось під впливом тоталітарної ідеології, яка формувала стереотип самореалізації чоловіка за межами сім’ї в соціальній, громадській, професійній і творчій сферах. Тим часом, батько потрібен дітям нарівні з матір’ю як вихователь, носій віковічних родинних традицій. По-друге, страшні катаклізми, які пережила Україна: Перша і Друга Світові війни, сталінські репресії та Голодомори, впродовж яких було знищено десятки мільйонів чоловіків. По-третє, сучасні тенденції щодо поглядів на сімейні цінності.

Своїм баченням на зустрічі з батьками ділився тато трьох доньок засновник руху батьків України і країнах СНД, громадської ініціативи "День батька" в Україні, президент громадської організації "Міжнародний центр батьківства", Олександр Марченко. Він разом зі своєю командою однодумців вже багато років поспіль працює над залученням чоловіків до активного батьківства, здійсненням позитивного впливу на стан сім’ї в сучасному суспільстві.

"У часи політичної та економічної нестабільності в Україні, її громадяни мають об’єднуватися навколо сімейних цінностей, що лежать в основі національного самоусвідомлення", – підкреслює Олександр Марченко. Він переконаний, що громадська ініціатива „День батька” сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні, є відгуком на нагальні потреби сучасного суспільства та важливим етапом самоусвідомлення громадянами України своїх історичних та духовних цінностей суспільного життя: щаслива родина, відповідальне батьківство та радісне дитинство.

Під час інтерактивного семінару батьки брали участь у низці тестів, рольових ігор, намагалися знайти відповіді на непрості особисті запитання. Особливо багато було сказано про залучення чоловіків до життя школи: створення спільних проектів із учителями, директором, участь у поїдках та інших позашкільних заняттях та інше. Жваво обговорювали тему впливу батька на дитину, відчувалася серйозна зацікавленість з боку чоловіків. "Думаю, під час семінару батьки по-новому почали відкривати своїх дітей, що є важливою передумовою побудови гарних стосунків між поколіннями", – підкреслив по завершенні програми голова Міжнародного центру батьківства.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.41082 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua