МЕНЮ


1 сiчень 2011 - 11:21

БЕЗ ПЕНСІЙНОЇ РЕФОРМИ НЕ ОБІЙТИСЯ


Необхідність пенсійної реформи в Україні, за їхніми словами, як і в усьому світі, обумовлена старінням населення. При цьому пенсійний вік в Україні – один із найнижчих у світі. І ситуація складається таким чином, що вже у 2025 році кожен працюючий в Україні буде утримувати одного пенсіонера. Людмила Поліщук зазначила, що в області ситуація в цьому плані навіть гірша: вже зараз на 100 працюючих припадає 132 пенсіонера, а у сільській місцевості на 100 працюючих – до 200 пенсіонерів. Галина Пастух наголосила, що ця реформа є вимогою часу, адже, якщо нічого не змінювати, дефіцит у пенсійній системі зростатиме, почнуться затримки з виплатами пенсій, що остаточно розбалансує солідарну пенсійну систему. Тому перед урядом постало два варіанти вирішення цієї проблеми: або зменшувати розміри пенсій, або просити громадян працювати довше. Україна обрала другий варіант.

Головна мета нинішніх реформ у пенсійній системі – забезпечити справедливий розподіл пенсійних коштів; створити для людей можливість накопичувати максимальний розмір пенсії, виходячи із власних доходів; стабілізувати пенсійну систему та гарантувати виплати пенсій на довгострокову перспективу; стабілізувати державний бюджет і ліквідувати надмірний розрив у розмірах пенсій із солідарної системи. Тому уряд планує реформувати пенсійну систему за трьома основними напрямками: запровадження обов’язкової накопичувальної системи пенсійного страхування; обмеження розмірів пенсій та пільг у пенсійному забезпеченні державним службовцям, прокурорам, суддям, депутатам та іншим "спеціальним" категоріям пенсіонерів; встановлення належних умов пенсійного забезпечення для вчителів, лікарів та працівників культури, а також приведення солідарної системи у відповідність з демографічними і фінансовими реаліями.

Участь у накопичувальній системі братимуть громадяни, які не досягли 35-річного віку. Це пов’язано з тим, що для накопичення достатньої суми для виплати належної пенсії внески необхідно робити досить тривалий час. Ті ж громадяни, які вже не братимуть участі у накопичувальній системі, отримуватимуть більші пенсії із системи солідарної після досягнення пенсійного віку.

Необхідно зазначити, що пенсійна реформа характеризується, у першу чергу, збереженням гарантій – умови нарахування та виплати пенсій для нинішніх пенсіонерів залишатимуться незмінними: поступовість – пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років буде збільшуватися упродовж 10 років – на 6 місяців кожного року, починаючи з 1 лютого 2011 року; соціальна справедливість – максимальний розмір пенсії обмежуватиметься 12 прожитковими мініму- мами. Спеціальні пенсії на період роботи пенсіонера буде знижено до загального рівня. Пенсії держслужбовців буде зменшено з 90 до 80 відсотків від рівня їхньої зарплати. Пенсійний вік для чоловіків-держслужбовців буде підвищено до 62 років. Нинішні спецпенсії буде заморожено.

Також з метою поліпшення умов пенсійного забезпечення працівників бюджетної сфери при виході на пенсію передбачається одноразова допомога у розмірі 10 призначених пенсій. На період підвищення віку пенсія жінок буде збільшуватися на 2,5 відсотка за кожний рік. Таким чином, за десять років пенсія може зрости на 25 відсотків.8 лютий 2011 - 14:11
ффффффф (вст)

sty09

Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36662 сек. / запитів: 8 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua