МЕНЮ


21 грудень 2019 - 20:33

Безпечна ялинка – запорука вдалих свят!


Щоб пожежа нікому не затьмарила свята, необхідно дотримуватись елементарних правил пожежної та електробезпеки. Насамперед ці правила поширюються на новорічні ялинки, ялинкові прикраси та інші вироби, які використовують під час святкування Нового року і Різдва.

Новий рік – це хлопавки, вогні та ялинки, які на жаль, добре горять. При цьому штучні ялинки ще й виділяють отруйні речовини, швидко плавляться й «розтікаються». Під час вибору штучної ялинки безпечніше віддати перевагу моделям з протипожежними властивостями (ця інформація є на упаковці). Штучну ялинку треба правильно зібрати – згідно з інструкцією. У процесі складання ялинки не рекомендовано підпускати до неї дітей.

Щоб ялинка приносила тільки радість, її треба правильно встановити: подалі (не менше ніж півметра) від опалювальних приладів і джерел відкритого вогню – камінів, газових плит; на стійкій основі: на підставці, у посудині з піском, так, щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення. Надійно та рівномірно розміщати й розподіляти на ній іграшки.

Для прикрашання ялинки використовуйте електричні гірлянди, виготовлені надійним заводським виробником. Лампи гірлянд закріплюйте міцно, перевіряйте справність електричного проводу та його ізоляцію. Пам’ятайте, що глиця, і справжня, і синтетична, легкозаймиста. Якщо ви помітили сильне нагрівання дроту чи інші ознаки несправності гірлянди, то негайно вимкніть її.

На ялинку не можна встановлювати свічки та бенгальські вогні, особливо в поєднанні з ватним «снігом» і паперовими іграшками. У кімнаті, де стоїть ялинка, малята повинні перебувати тільки під наглядом дорослих. Для безпеки дітей ялинку краще наряджати легкими прикрасами, які не б’ються. Не спрямовуйте в бік ялинки хлопавку.

Для прикрашання ялинки не можна використовувати несправні й несертифіковані електричні вироби. Ілюмінація повинна бути виконана з дотримання правил розміщення електроустановок; у випадку використання електричної освітлювальної мережі без понижувального трансформатора на ялинці можна використовувати гірлянди тільки з послідовним включенням лампочок напругою до 12 V, потужність лампочок не повинна перевищувати 25 Вт; електропроводка до лампочок ялинкової ілюмінації повинна бути з гнучких дротів із мідними жилами. Підключення гірлянд до мережі має бути тільки за допомогою штепсельних з’єднань. У разі виявлення несправності в ілюмінації (нагрівання дротів, миготіння лампочок, іскріння) її треба негайно вимкнути.

Пам’ятайте, що лише у випадку дотримання цих правил ви зможете подарувати безпечне свято собі та своїй родині!

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36351 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua