МЕНЮ


12 лютий 2019 - 15:08

Безпека спілкування в Інтернеті


Інтернет стрімко увійшов у наше повсякденне життя. Потрапляючи до цього віртуального світу, важливо пам’ятати про безпеку перебування в ньому. Особливо це стосується дітей та підлітків.

Які ж негативні явища можуть зустріти як дитину, так і дорослого в Інтернеті?

 1. Булінг – залякування, переслідування, знущання, глузування й інші дії, які здатні налякати, принизити й іншим чином негативно впливати на людину.
 2. Фішинг – вид інтернет-шахрайства, метою якого є отримання доступу до конфіденційних даних користувачів — логінів і паролів. Фішинг зазвичай здійснюють через електронні листи, оголошення або сайти, схожі на ті, які ви відвідуєте. Наприклад, ви можете отримати електронний лист, схожий на лист із банку, з проханням підтвердити номер банківського рахунку.
 3. Кардинг – вид шахрайства, при якому відбувається операція з використанням банківської картки або її реквізитів, не ініційована або не підтверджена її власником.
 4. Грумінг – входження в довіру до дитини з метою її схилення до якого-небудь брутального поводження, у тому числі і в сексуальному плані.

Щоб уберегти дітей від негативних явищ, батькам варто вдатися до таких дій:

 • 1. Разом з дітьми розробіть правила користування Інтернетом. Особливо домовтеся з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких вони збираються заходити.
 • 2. Контролюйте діяльність дітей в Інтернеті за допомогою сучасних програм. Вони допоможуть відфільтрувати шкідливий вміст, з'ясувати, які сайти відвідує дитина і що вона на них робить.
 • 3. Знайдіть час для відвідування сайтів разом з дітьми та заохочуйте їх ділитися з вами знаннями, отриманими в Інтернеті. Цікавтесь, які веб-сайти вони відвідують та з ким розмовляють.
 • 4. Поговоріть зі своїми дітьми про друзів, з якими вони спілкуються в онлайні, довідайтесь, як вони проводять дозвілля і чим захоплюються.
 • 5. Навчіть дітей ніколи не надавати особисту інформацію про себе та свою родину електронною поштою та в різних реєстраційних формах, які пропонують власники сайтів. Наполягайте на тому, щоб діти нікому не надавали своєї адреси, номера телефона.
 • 6. Навчіть дітей не розміщувати свої чи сімейні фотографії.
 • 7. Цікавтесь, чи не відвідує дитина сайти з агресивним змістом. Перевіряйте регулярно історію браузера. Очищена історія повинна послужити сигналом для батьків, уважно придивіться до поведінки дитини.
 • 8. Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувались зустрічатись зі своїми інтернет-друзями без вашого відома. Поясніть, що ці люди можуть виявитися не тими, за кого себе видають.
 • 9. Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні.
 • 10. Наголошуйте дитині, що вона не повинна повідомляти своїм віртуальним друзям пароль до своєї інтернет-сторінки та відповідати на питання, які стосуються особистого життя її та близьких.
 • 11. Скажіть дітям, що не все, що вони читають або бачать в Інтернеті, – правда. Привчіть їх запитувати вас, якщо вони не впевнені.
 • 12. Попередьте дитину про те, що спілкування в Інтернеті не є її обов’язком. Тому якщо їй це більше не подобається або її лякають інтернет-друзі, то треба просто вимкнути Інтернет і розповісти про все вам.
НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40365 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua