МЕНЮ


26 березень 2014 - 11:15

Безшумний злодій дому


Упродовж місяця в Україні триває місячник боротьби з глаукомою. Що ж це за хвороба?

Глаукома – це ушкодження зоровий нерв, який передає імпульс від ока до головного мозку. За відсутності лікування глаукома призводить до незворотньої втрати зору і сліпоти, але при ранній діагностиці і своєчасному лікування є висока ймовірність поперидити втрату зору.

Що може спричинити глаукому?

Причина розвитку глаукоми невідома, але найчастіше це захворювання асоціюється з патологічно високим тиском в середині ока. Цей тиск називають внутрішньоочним тиском (ВОТ), яке виникає внаслідок накопичення внутрішньоочної рідини – прозорої рідини, яка постійно виробляється в середині ока. Зазвичай ця рідина виходить з ока через дренажну систему в куті між райдужною оболонкою ( частина ока, яка має колір) і рогівкою ( прозорою внутрішньою оболонкою ока).

Якщо дренажна система працює неправильно, ВОТ збільшується, що викликає пошкодження зорового нерву.

Які симптоми, характерні для глаукоми?

Глаукому називають «безшумним злодієм зору», так як найбільш поширений її тип – первинна відкритокутова глаукома – протікає безсимптомно доти, поки не сягне пізньої стадії, коли втрата зору стає явною. При відсутності лікування люди з глаукомою постійно втрачають периферійний (боковий) зір і бачать наче через трубу. З часом центральний зір погіршується і зникає назавжди. Всі люди з факторами ризику розвитку глаукоми повинні регулярно проходити комплексне обстеження у офтальмолога.

Які фактори ризику пов’язані з глаукомою?

Глаукома може розвиватися у будь-якої людини, але деякі фактори можуть збільшувати ризик. Це, зокрема:
– високий ВОТ – тільки офтальмолог може визначити його під час комплексного обстеження очей;
– вік – чим старша людина, тим більший ризик розвитку у неї глаукоми;
– раса – у людей африканського походження ризик розвитку відкритокутової глаукоми вищий, ніж у людей других рас, крім того, у них більш висока ймовірність розвитку глаукоми в молодому віці. Латиноамериканці, старші 60 років, також мають більш високий ризик розвитку відкритокутової глаукоми.

Чи можна вилікувати глаукому?

На жаль, ні вилікувати, ні попередити не можна, але зниження ВОТ на ранніх стадіях глаукоми може пригальмувати її прогресування і допомогти зберегти зір.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.35898 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua