МЕНЮ


19 червень 2018 - 12:01

Будьте обережними під час грози


На відкритій місцевості не можна ховатися під час грози під опорами електропередач та мостів, високими деревами, особливо поодинокими. Причому найбільш небезпечними з них є дуб, тополя, ялина та сосна. Дуже рідко блискавка влучає у вербу і клен, а найменш вірогідне її влучання у кущі.
Іноді під час грози утворюється надзвичайно небезпечна кульова блискавка. З метою запобігання проникнення кульової блискавки всередину приміщення зачиніть вікна, двері, димоходи і вентиляційні отвори; якщо в будинку пічне опалення, то не розпалюйте грубу.
Під час грози не підходьте близько до електропроводки, блискавковідводу, водостоків з дахів, антен, вимкніть телевізор, комп’ютер та інші електропобутові прилади, не користуйтеся телефонним зв’язком. Небезпечними можуть бути і металеві предмети, тож не варто перебувати поряд із ними.
Категорично заборонено розмовляти по мобільному телефону під час грози!
Якщо ви перебуваєте в лісі, то сховайтеся в його низькорослій ділянці.
Не перебувайте у водоймі або поблизу неї, не купайтеся під час грози та не плавайте на човні. Відійдіть від берега, спустіться з підвищеного місця в низину.
У степу, полі при відсутності укриття не лягайте на землю, підставляючи електричному струмові все своє тіло, воно повинно мати якнайменше точок дотику із землею, а сядьте навпочіпки в балці, яру або іншому природному заглибленні, обхопивши ноги руками.
На відкритому просторі краще присісти у суху яму, траншею, а в горах краще уникати різних виступів і підвищень.
Якщо ви їдете на велосипеді або мопеді, то зупиніться, покладіть їх на землю і відійдіть від них на 20–30 м.
Якщо гроза застала вас в автомобілі, то можете не виходити з нього, але зачиніть вікна й опустіть антену радіоприймача.
НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36267 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua