МЕНЮ


14 квiтень 2017 - 08:13
Будуть і стипендії, і ліки, і автобуси

Міський голова Андрій Райкович узяв на себе відповідальність провести сесію без депутатів-прогульників.
Сьомого квітня п’яте засідання восьмої сесії міської ради Кропивницького таки відбулося. Попри бойкот частини депутатів, а саме представників фракцій “Радикальної партії Олега Ляшка”, “Свободи”, “Самопомочі”, “Батьківщини” та частини фракції БПП “Солідарність”, його вдалося провести й ухвалити вкрай необхідні для громади рішення.
Цьому сприяла й активна позиція представників громадськості, які спочатку пікетували офіси партій, чиї висуванці ігнорують сесійні засідання, а потім перед стінами міської ради провели мітинг. Згодом люди зайшли до сесійної зали і озвучили вимоги: виділити кошти на діяльність ПТУ, забезпечити можливість хворим кропивничанам отримувати безкоштовні ліки за пільговими рецептами, надати житлові субсидії, виділити матеріальну допомогу на лікування, вирішити земельні питання.
– Депутати як представники виборців мають керуватися, передусім, їхніми інтерасами, – наголосив заступник голови громадської ради при виконавчому комітеті міської ради Олександр Тарасов. – Громадська рада вважає, що всі розбіжності між депутатами за політичними та іншими мотивами не повинні зупиняти нормальне життя в місті.
Зворушив виступ голови студентської профспілки одного з ПТУ, яка повідомила, що учні профтехучилищ із січня не отримують стипендію.
– Її розмір становить лише 400 гривень, можливо, для декого з депутатів ці гроші видаються мізерними, але ми на них живемо! – сказала дівчина. – Пам’ятайте, що голодні люди – це злі люди. На що ви підштовхуєте молодь?
Емоційним був і громадський активіст Микола Гречуха:
– Депутати аргументують свою відсутність якимись незрозумілими приводами, а самі позбавляють дітей останнього засобу до існування. Вас вибрали люди. Ви зобов’язані приходити на сесії й голосувати за важливі для міста рішення або здайте свої мандати.
Заступник головного лікаря центральної міської лікарні Оксана Кабанчук зачитала звернення від медиків Кропивницького, в якому вони висловили своє обурення намаганням представників так званої опозиції відкликати депутата Олександра Артюха.
– Олександр Артюх багато робить і для лікарні, і для охорони здоров’я міста в цілому, і для своїх виборців, – підкреслила Оксана Кабанчук. – До речі, медиків у міській раді представляють лише два депутати. А ще хочу зазначити: «Самопоміч» за те, що потрапила до міської ради, має значною мірою завдячувати саме Олександру Артюху, адже він – людина, відома в місті своєю порядністю чесністю, якій довіряють люди. Він зробив чимало корисних справ для громади.
Електронна реєстрація засвідчила, що в залі присутній лише 21 депутат, разом з міським головою це – 22 особи. Виникло запитання: чи правочинною буде сесія? Депутат Анатолій Ларін звернувся до міського голови із проханням все ж поставити на голосування питання про відкриття сесійного засідання.
Начальник юридичного управління міської ради Марина Смаглюк пояснила, що, відповідно до статті 12 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, на міського голову поширюються повноваження та гарантії депутатів рад, і це дає йому право брати участь у голосуванні за початок роботи сесії міської ради.
Міський голова Андрій Райкович заявив про готовність взяти на себе відповідальність за відкриття сесії. Представники громадськості підтримали його гучними оплесками.
Сесія почалася, і народні обранці розглянули депутатські запити. Секретар міської ради Андрій Табалов відзначив, що у міжсесійний період до міської ради їх надійшло 82, більшість запитів стосується виділення матеріальної допомоги тяжкохворим кропивничанам. Міська рада підтримала усі запити, у тому числі й внесені депутатами, які бойкотують сесію.
– Для нас важливо, що ми допомагаємо мешканцям нашого міста, – наголосив Андрій Табалов. – Ми демонструємо, що діємо в інтересах людей. Для нас немає значення, хто вносив запит. Одночасно це має стати сигналом для депутатів-опозиціо- нерів почати працювати на громаду.
Також були прийняті рішення, що дозволять зняти соціальну напругу в педагогічних та студентських колективах ПТУ – депутати затвердили проект рішення, запропонований депутатом Олегом Краснокутським щодо перерозподілу коштів міського бюджету, виділивши додатково два мільйони гривень на фінансування цих закладів. Крім того, вони звернулися до обласної ради з клопотанням передбачити на умовах співфінансування 33,6 мільйона гривень в обласному бюджеті на їх подальше утримання (дев’ять мільйонів коштів міського бюджету на це з початку року вже витрачено).
– Розпорядження щодо виділення 810 тисяч гривень, які підуть на погашення заборгованості з виплати стипендій учням ПТУ за перший квартал 2017 року, міський голова підписав безпосередньо у сесійній залі, – розповіла «ВГ» начальник фінансового управління міської ради Любов Бочкова. – Крім того, зміни до міського бюджету передбачають залучення близько 12 мільйонів гривень субвенцій з державного бюджету, в тому числі близько 2 мільйонів гривень – на надання пільг та субсидій, на підтримку осіб з особливими освітніми потребами та інклюзивної освіти виділено 1,5 мільйона гривень, а на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми, відповідно до державної програми «Доступні ліки», – 3,1 мільйона гривень. Міська рада також спрямувала 70 мільйонів гривень на придбання 20 автобусів великої місткості, 3,7 мільйона – на виконання заходів програми протидії тероризму, 4,3 мільйона – на завершення капітального ремонту інсультного центру та придбання медобладнання для закладів охорони здоров’я, 3,5 мільйона – на капітальний ремонт покрівель житлового фонду, благоустрій скверу Героїв Чорнобиля та міських кладовищ, а також 2,3 мільйона гривень – на капітальний ремонт шкіл. Якби ці рішення не було прийнято, не було б ні субвенції на субсидії, ні стипендій учням ПТУ та зарплат викладачам, ні доступних ліків, а закупівля автобусів відклалася б на невизначений термін.
Депутати розглянули всі земельні питання, які були у порядку денному, виділивши у тому числі земельні ділянки воїнам АТО та інвалідам.
Наприкінці сесійного засідання народні обранці підтримали звернення до Кабінету Міністрів України з вимогою скасувати рішення Національної комісії з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо запровадження щомісячної абонентської плати за підключення до системи газопостачання. У зверненні зазначено, що у багатьох випадках газові мережі прокладено коштом мешканців, а далі безоплатно передано на баланс газовим конторам, які тепер хочуть отримувати за користування ними абонплату.
А ще депутати міської ради Кропивницького підтримали звернення на адресу начальника управління СБУ в Кіровоградській області Олега Аркуша про порушення законності своїми колегами, які бойкотують проведення сесійних засідань, та поставили вимогу вжити заходів щодо припинення таких порушень.
На цьому восьма сесія міської ради завершила свою роботу.
* * *
«ВГ» звернулася за коментарями з приводу чергової неявки на сесію представників чотирьох фракцій до міського голови Андрія Райковича:
– Частина депутатів знову не прийшла на сесію, це неповага до громади. У них не було ніяких поважних причин для цього. Їхня поведінка – це суцільне політиканство, – зазначив Андрій Райкович.
Законодавство не передбачило іншого формату, ніж робота депутатів у постійних комісіях, на сесіях. А натомість вони у той час, коли триває сесія, дивляться її в режимі онлайн і коментують у соцмережах.
Прикро, що серед тих, хто не прийшов на сесію, – представники фракції, які підтримували мене на виборах. Я не розумію цього. Мої двері завжди відчинені для представників всіх політичних сил, всіх фракцій для консультацій, обговорення, діалога. Але я давав клятву чесно і сумлінно служити громаді, а не якійсь політичній силі.
А реакцію громади ми сьогодні бачили. На сесію прийшли люди – обурені, розгнівані. І це не підбурені кимось містяни. Вони прийшли до нас самі, аби домогтися вирішення нагальних проблем. Це і члени освітянської профспілки, і працівники професійно-технічної освіти, медики, учні профтехучилищ, яким не виплачують стипендії. Багато хто з цих дітей на відмінно навчається, але вони – із малозабезпечених сімей, саме тому пішли не до вищих навчальних закладів, а у ПТУ, аби потім, можливо, працюючи і заробляючи гроші, продовжувати вчитись далі. А депутати, які не ходять на сесії, фактично забирають у них ту стипендію, на яку вони можуть купити собі шмат хліба.
Ви бачили, які важливі ми сьогодні приймали рішення. Це розподіл субвенції, що надійшла з державного бюджету на надання пільг, субсидій, безкоштовних медикаментів для хворих за програмою «Доступні ліки». Це держава дала людям, хіба мають право депутати цю субвенцію не розподілити? Це саботаж, анархія? Не повинно такого бути, тим більше, коли країна перебуває в стані війни, коли наші найкращі сини захищають нашу державу. То хто ж повинен відстоювати тут їхні інтереси, інтереси їхніх родин, як не депутати?
Тож ми, проконсультувавшись з юридичним управлінням, дійшли висновку, що у нас є повне право продовжити роботу без цих депутатів. Більше того, ми не мали права цього не зробити, адже треба вирішувати нагальні життєво важливі питання для громади. І ми їх вирішили. Власне, можна було б так вчинити і на попередніх засіданнях, однак я прагну, щоб рішення приймалися не мінімальною, а абсолютною більшістю депутатів, прагну, щоб всі фракції працювали злагоджено, консолідовано на благо громади. І я зробив все для того, аби депутати порозумілися, прийшли на сесію. Однак цього не сталося. Не хочете працювати? Хочете вирішувати власні інтереси? Тоді наберіться сміливості і складіть свої повноваження, це буде чесніше по відношенню до людей. Я переконаний: громада обов’язково дасть оцінку діям цих депутатів. Якщо сьогодні люди закликають їх прийти до сесійної зали, то завтра вони, навпаки, їх сюди не пустять.
* * *
Катерина Шамардіна, секретар постійної депутатської комісії з питань бюджету, податків, фінансів, планування та соціально-економічного розвитку:
– Керівник юридичного управління Марина Смаглюк запевнила, що сесію проводити можна і жодних юридичних перешкод для цього немає. А міський голова Андрій Райкович взяв на себе відповідальність за проведення сесійного засідання. Депутатський корпус підтримав його і прийняв багато важливих рішень. Одним з найголовніших вважаю ухвалення змін до бюджету щодо освоєння державної субвенції на субсидії. Також педагоги та студенти ПТУ нарешті отримають зарплати та стипендії.
Внесли ми і зміни до ряду програм розвитку житлово-комунального господарства міста, транспорту та капітального будівництва, що дозволить закупити великогабаритні автобуси, зробити ремонти в школах, завершити ремонтні роботи в медичних закладах.
Микола Гамальчук, голова постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я, освіти, культури, молоді і спорту та соціальної політики:
– Завдяки прийнятим рішенням міської ради, а саме затвердження субвенції з державного бюджету, ми вчасно розпочали у Кропивницькому виконання програми “Доступні ліки”. Субвенція з державного бюджету на неї становить понад три мільйони гривень.
Також затверджено 83 депутатських запити про надання матеріальної допомоги тяжкохворим кропивничанам.
Виділено кошти на придбання рентгенологічно-діагностичного комплексу для центральної міської лікарні (чотири мільйони гривень), рентгенодіагностичного комплексу для поліклінічного об’єднання (два мільйони гривень), машини, яка забезпечує роботу цього комплексу (200 тисяч гривень). Затверджено й зміни до фінансування капітального ремонту приміщення відділення гострої судинної патології (гострі інсульти), що на вулиці Короленка, 56 – понад чотири мільйони гривень.
Олександр Шамардін, голова постійної депутатської комісії з питань архітектури, будівництва, реклами, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища:
– Земельних питань, які треба було розглянути, накопичилось дуже багато. Більше сотні – в основному порядку денному, ще близько півсотні – додаткових. У багатьох людей через затримку сесійних засідань вже давно спливли терміни оформлення документів. Тож деякі рішення потрібно було приймати негайно.
На мою думку, якби Андрій Райкович не взяв на себе відповідальності і сесія знову не відбулася б, від цього постраждали б містяни, які вже втомилися чекати. В сесійній залі треба працювати, а не займатися політиканством!Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.65993 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua