МЕНЮ


7 вересень 2018 - 10:54

Будуть і тролейбуси з автономним ходом


У Кропивницькому міська влада планує придбати п’ять тролейбусів з автономним ходом. Крім того, буде закуплено транспортні засоби для обслуговування людей з обмеженими фізичними можливостями.
Про це повідомив на прес-конференції начальник управління розвитку транспорту та зв’язку міської ради Олександр Вергун.
На даний час у Кропивницькому діють 36 автобусних маршрутів, з яких у звичайному режимі руху працюють 11 та 25 у режимі маршрутного таксі. Мережа електротранспорту має п’ять маршрутів з 23 тролейбусами.
За результатами проведених конкурсів з перевезення пасажирів, зазначив посадовець, міські автобусні маршрути загального користування обслуговують комунальне підприємство «Електротранс» і сім приватних підприємств-перевізників. За словами Олександра Вергуна, на розгляд депутатів міської ради буде винесено питання щодо придбання двох автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю й тролейбусів з автономним ходом.
На сьогодні не існує прямого транспортного сполучення між вулицями Полтавською й Шевченка (йдеться про медичний заклад – колишню першу поліклініку), Яновського і районом телецентру. Вулиця Мур- манська, де протягом останніх років збудовано нові підприємства, об’єкти торгівлі авто- і сільгосптехнікою, майданчик для проведення сільгоспвиставок, також не має прямого сполучення з вулицею Полтавською.
– Задля налагодження транспортного сполучення із важливими міськими закладами й об’єктами нині триває розгляд можливості придбання п’яти тролейбусів з автономним ходом, – наголосив Олександр Вергун. – Середня відстань, на яку такі тролейбуси можуть від’їхати від контактної електромережі, – близько 20 км. Зважаючи на необхідність сполучення частин міста, які не поєднані тролейбусною лінією, придбання тролейбусів з автономним ходом буде правильним кроком.
На тому, що тролейбуси з автономним ходом – вигідна справа, наголосив на апаратній нараді в понеділок і міський голова Андрій Райкович. За його словами, це дасть можливість зекономити бюджетні кошти, адже прокладання контактних мереж і облаштування тягових підстанцій коштуватиме значно дорожче, ніж закупівля тролейбусів з автономним ходом. Фахівці управління розвитку транспорту та зв’язку міської ради вже виїжджали для вивчення досвіду в міста, де працюють такі тролейбуси, – Дніпро, Маріуполь, Кривий Ріг.
Спеціалісти виконавчих органів міської ради та КП «Електротранс» проводять перемовини із заводами-виробниками. Якщо це питання вдасться вирішити і внести зміни до Програми розвитку міського пасажирського транспорту та зв’язку у Кропивницькому, то придбання тролейбусів з автономним ходом для КП «Електротранс» може відбутися вже цьогоріч у грудні.
Також буде придбано транспорт для обслуговування людей з обмеженими фізичними можливостями. За словами Олександра Вергуна, у місті є два автомобілі, які використовують для таких потреб, однак вони застарілі, постійно потребують ремонту. Тож міська влада прово- дитиме тендер на закупівлю нових транспортних засобів. Орієн- товно вони з’являться в Кропивницькому вже в листопаді.
Юрій ЛІСНИЧЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40112 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua