МЕНЮ


13 травень 2011 - 12:02

БУТИ ГОТОВИМИ ДО СТВОРЕННЯ ГОСПІТАЛЬНОГО ОКРУГУ


Лариса Андреєва пояснила, що надання медичної допомоги розмежовується трьома рівнями. Первинний надають місцеві заклади охорони здоров’я, вторинний (хірургічна допомога та пологи з ускладненнями) хворі мають отримувати у медустановах Кіровограда, а третинний – прерогатива закладів обласного рівня, зокрема, й обласної лікарні. Тому будь-який лікар районного рівня повинен чітко керуватись інструкціями, коли і за яких обставин направляти хворого до лікарень обласного центру. Адже і в центральних районних лікарнях трудяться досвідчені спеціалісти, районні бюджети виділяють достатню кількість коштів на утримання місцевих медустанов. Пацієнт повинен направлятись до лікарні вищого рівня лише у тому випадку, коли на місці відповідну допомогу йому просто не спроможні надати.

При обговоренні вартості одного ліжко-дня, яка в медзакладах Кіровограда коливається від 108 до 118 гривень, представники районів, які здійснюватимуть міжбюджетні трансферти, зазначали, що для їх місцевих бюджетів це суми завеликі. Лариса Андреєва наголосила на тому, що вже зараз медики Кіровограда за рахунок міського бюджету обслуговують велику кількість вихідців з усіх районів області, зокрема, студентство, яке тут навчається, проводиться безкоштовне обстеження призовників до Збройних сил в лікарнях міста. А начальник фінансового управління міської ради Любов Бочкова звернула увагу на те, що, хоча ще й не розроблено законодавчого підкріплення реформ у медичній галузі, але є бюджетний кодекс, який чітко визначає можливості міжбюджетних взаємин різних рівнів, чим і потрібно буде керуватись. Присутні навіть погодились з тим, що в разі належної підготовки та організації роботи госпітального округу подібну форму співпраці можна буде запровадити вже з 2012 року, не чекаючи остаточних підсумків пілотних проектів.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.33354 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua