МЕНЮ


12 сiчень 2015 - 12:05

Бюджет по-новому


Так, за словами Любові Бочкової, одна із суттєвих змін – це те, що податку з доходів фізичних осіб у місцевих бюджетах залишається не 75, а 60 відсотків. Єдиний податок тепер зараховуватиметься не до бюджету розвитку, а до загального фонду міського бюджету (за попередніми підрахунками, його планується отримати 46 мільйонів гривень). Через це фактично наповнювати бюджет розвитку немає за рахунок чого, тож міська влада планує перекинути на нього частину коштів із загального фонду.

Разом з тим до місцевого бюджету стягуватиметься акцизний податок (він становитиме до 5 відсотків від обсягу реалізації через роздрібну торгівлю алкоголю, тютюнових виробів та палива), транспортний податок на нові автомобілі та податок на нерухомість (за попередніми даними, його планується отримати близько 550 тисяч гривень).

Ще одне нововведення – освітня та медична субвенції з державного бюджету на утримання місцевих навчальних та лікувальних закладів. Освітня субвенція для Кіровограда, зокрема, передбачена в розмірі 181 мільйон 627 тисяч гривень, медична – близько 157 мільйонів гривень.

За словами Любові Бочкової, першочергове завдання влади зараз – розгляд бюджету на 2015 рік спочатку на виконкомі, а потім на сесії міської ради, також розробка ставок та порядку стягнення податків на нерухомість, акцизного та транспортного податків.

- Ще два місяці тому я наголошував на тому, що бюджет 2015-го року буде бюджетом війни, - підсумував секретар міської ради Іван Марковський. – Так і сталося. Варто при цьому зауважити, що центральна влада весь тягар проблем перекинула на місця. 15 відсотків ПДФО, що недотримуватиме тепер бюджет, треба чимось компенсувати. Ті ж податки, що залишили місцевим органам самоврядування, стягуються за місцем реєстрації суб’єкта господарювання, тож вже зараз можна передбачити, що із цим виникатимуть проблеми. При цьому при встановленні ставок на ці податки, слід врахувати, що в першу чергу вони вдарять по звичайним людям. Скажімо, запровадження акцизного податку до 5 відсотків потягне за собою подорожання пального, й, відповідно, інших товарів. Ситуація дуже складна, і ми повинні докласти всіх зусиль для того, аби при цьому економіка Кіровограда продовжувала розвиватися, а кіровоградці вчасно отримували заробітну плату.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38736 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua