МЕНЮ


27 грудень 2019 - 09:21

Цілодобово – на варті нашого здоров’я


Міська влада Кропивницького взяла курс на оновлення лікувальних закладів обласного центру. Поступово ремонтуються відділення лікарень, закуповується нове обладнання, вирішуються соціальні проблеми медпрацівників. Ось і лікарня швидкої медичної допомоги може похвалитись новим відділенням гострої судинної неврологічної патології (інсультне відділення), яке запрацювало два роки тому.

Але для лікарні, яка надає цілодобову ургентну допомогу мешканцям Кропивницького, цього замало, адже лікарня не ремонтувалась 49 років. Треба терміново проводити ремонти і в інших відділеннях, закуповувати нове медичне обладнання замість морально застарілого, вирішувати проблему з кадровим забезпеченням. Це прекрасно розуміє головний лікар ЛШМД Руслан Іванов, який півтора року тому очолив лікувальний заклад. Він переконаний, що сподіватись лише на місцеву владу та бюджетне фінансування для оновлення лікувального закладу буде замало. Треба і самим докладати максимум зусиль для того, щоб в лікарні було комфортно перебувати пацієнтам, отримувати належну медичну допомогу, а медперсоналу – успішно працювати та постійно нарощувати свій професійний потенціал.

Руслан Іванов запросив кореспондентів «Вечірньої газети» до лікувального закладу, щоб продемонструвати свої досягнення та вкотре наголосити на проблемах, які самотужки колективу вирішити не вдасться.

Розпочали з інсультного відділення. Завідуючий відділенням Сергій Кочерга розповів про те, як функціонує цей лікарняний підрозділ, як надається медична допомога, в яких умовах перебувають пацієнти. Основним завданням нового інсультного відділення є надання спеціалізованої допомоги хворим з гострими порушеннями мозкового кровообігу.

Інші ж відділення лікарні не можуть похвалитися такими комфортними умовами для пацієнтів. Руслан Іванов розповідає, що за рахунок коштів міського бюджету відремонтували покрівлю над урологічним та гінекологічним відділеннями. І тепер лікарям та пацієнтам не тече дощова вода на голови.

А для того, щоб створити в лікарні належні умови, медики вирішили ремонтувати палати самотужки. Доводиться просити допомоги у меценатів, вкладати власні кошти, своїми зусиллями проводити ремонти. Так зуміли відремонтувати окремі палати у двох хірургічних відділеннях, операційну – в гінекологічному тощо. Але закупити нове обладнання своїми силами не можуть. Проведено тендер на закупівлю новітнього лапароскопічного обладнання для операційного блоку лікарні вартістю понад шість мільйонів гривень. Такого обладнання немає в усій Кіровоградській області. Воно 2019 року випуску і дозволяє робити хірургічні втручання з маленьких надрізів шкіри. Лікарі хірургічних, урологічного, гінекологічного відділень пройшли навчання, щоб успішно на ньому працювати. Але обладнання не розпаковують, бо ще не платили за нього. Кошти мали надійти з державного бюджету. За останніми даними, понад 11 мільйонів гривень, виділених попередньо з державного бюджету на соціально-економічний розвиток міста, Кабінет Міністрів України вирішив забрати. Начальник фінансового управління міської ради Любов Бочкова запевнила, що обладнання повертати фірмі-виробнику не будуть, оплатять його у новому році з міського бюджету. Таке устаткування дуже потрібне лікарні, адже воно дозволяє значно покращити надання медичних послуг та скоротити час перебування пацієнтів на лікарняному ліжку та наступний реабілітаційний період.

Через те, що лікарня працює цілодобово, апаратура зношується досить швидко. Це в Європі кожних п’ять років відбувається заміна медичного обладнання. У нас же придбання нового – це ціла подія для медичної галузі міста.

Руслан Іванов показав операційну у гінекологічному відділенні. Ремонт прекрасний, а от медичне устаткування застаріле. Так само не витримують критики медичні меблі. Все це потребує термінової заміни.

Зовсім кепські справи у травмопункті, який також функціонує на базі ЛШМД. Старенький рентгенапарат, місцеві умільці змайстрували освітлювальні прилади в операційній, де надається невідкладна допомога травмованим пацієнтам. Все це вже давно вичерпало свій ресурс, але все ще служить людям завдяки вмілим рукам медичного персоналу.

Головний лікар дякує міському голові Андрію Райковичу за розуміння проблем медичної галузі міста і ЛШМД зокрема. Тому і була вирішена проблема оплати за рахунок коштів міського бюджету придбанного новітнього обладнання, а у подальшому – капітальних ремонтів у лікарні. Зокрема, мова йшла про ремонт операційного блоку та його належне оснащення в наступному році.

– Наша лікарня унікальна тим, що єдина, окрім обласної, надає ургентну допомогу кропивничанам цілодобово, – розповідає Руслан Петрович. – Ми надаємо в основному хірургічну невідкладну допомогу пацієнтам, які до нас потрапляють. У лікарні – триста ліжок, з них 225 – хірургічного профілю. Щодоби чергує ургентна бригада з 15 осіб. Кадрами, які здатні надавати медичну допомогу цілодобово, ми забезпечені. Але кадровий голод досить відчутний. Лише в нинішньому році звільнився 91 медпрацівник. На їхнє місце зуміли взяти лише понад 60. Можна з упевненістю сказати, що ми гостро потребуємо кваліфікованих медичних працівників. Особливо це відчутно щодо середньої ланки медперсоналу. Багато хто їде на заробітки в країни Євросоюзу, де може отримувати гідну заплату. Добре, що у нас в місті відкрився Донецький медичний університет. Завдяки цим студентам я можу дещо перекрити нестачу середнього медичного персоналу – вони радо погоджуються працювати у нічний час у лікарняних відділеннях та травмопункті. Колосальний відтік медичних кадрів – це гостра проблема не лише нашої лікарні, а всієї галузі охорони здоров’я в країні.

Але попри всі труднощі лікарня функціонує досить потужно. Протягом нинішнього року в ЛШМД звернулось понад 20 тисяч пацієнтів, проведено оперативних втручань більше 11 тисячам хворим. Це єдина ургентна лікарня в місті, куди в будь-який час доби везуть пацієнтів. І їм надають кваліфіковану медичну допомогу. Більше того, сюди доставляють пацієнтів з ургентною онкологічною патологією, адже онкодиспансер після 16-ї години хворих, які потребують ургентного оперативного втручання, не приймає. Фактично у вечірній та нічний час доби саме ЛШМД бере на себе функцію онкодиспансеру.

Застосовуючи інноваційні методи лікування, лікарня зайняла передові позиції у впровадженні деяких з них, зокрема у травматологічному та хірургічному напрямках. Так, набули достатнього авторитету серед пацієнтів лікарі-травматологи Ярослав Аніловський та Артур Заїн, які проводять малотравматичні оперативні втручання на великокульшовому (ендопротезування) та колінному суглобах. Раніше таких пацієнтів оперували лише в столичних клініках та обласній лікарні, а от тепер ЛШМД зрівнялась із ними.

Великою повагою серед пацієнтів та колег користується заступник головного лікаря з хірургічної допомоги Валерій Заремба, який впроваджує новітні методики при лапароскопічних операціях.

– Ми постійно розвиваємося, – каже Руслан Іванов. – Я як керівник медзакладу на боці тих лікарів, які прагнуть дізнатись щось нове, підвищити свій рівень кваліфікації. Коли вони звертаються до мене з проханням поїхати на наукову конференцію чи курси, щоб опанувати новітні методики лікування, то я радо вітаю такі прагнення.

Тож наявність комфортних умов лікування та перебування у медзакладі хворих, належні умови праці для медперсоналу конче необхідні. Головний лікар зазначає:

– Комфортні умови для пацієнтів ми можемо створити самостійно, а от про медиків має потурбуватися держава.

Оксана ВЕРСТЮК, фото Олександра ШУЛЕШКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.3794 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua