МЕНЮ


8 березень 2013 - 12:39

"Це я стріляв!"


Підсудний наполягає, що винен він і тільки він
У Кіровському районному суді обласного центру триває розгляд кримінальної справи стосовно 21-літнього місцевого жителя Андрія П., обвинуваченого в хуліганстві. Зокрема, йому ставиться в провину стрілянина по людях зі страйкбольного автомата АК-47-S.

Згідно з обвинуваченням, 22 липня минулого року Андрій П. після пиятики з кількома друзями катав їх на своєму "BMW" і, проїжджаючи вулицею Жовтневої Революції, вистрелив зі свого страйкбольного Калашникова у купку чоловіків, які стояли напроти будинку міськвідділу міліції. (Двома з потерпілих виявилися працівник прокуратури П. і його син. Вони, як і третій постраждалий, такий собі Володимир К., відбулися легкими тілесними ушкодженнями.) Сам Андрій не заперечує факту стрілянини. Та при цьому він намагається переконати суд у тому, що, мовляв, не цілився у людей, а просто стріляв у повітря. За словами підсудного, він і не помітив, що у когось влучив. І це при тому, що пригода сталася до настання темряви.

Потерпілі не висувають ніяких претензій до підсудного. Той із них, який працює в прокуратурі, ще на початку судових слухань повідомив, що не візьме від свого кривдника ні копійки. Як пояснив він у приватній розмові авторові цих рядків, таке вже в нього правило – не брати грошей від порушників закону. Син цього прокурорського працівника, молодий чоловік Олексій, виявився не таким принциповим, як батько. Спершу він заявляв цивільний позов до Андрія, та у ході судового слідства відмовився від нього і пояснив зміну своєї позиції тим, що підсудний уже відшкодував йому моральну шкоду (розмір отриманої грошової компенсації Олексій суду не повідомив). Також цей потерпілий сказав суду, що не бажає, аби Андрія П. позбавляли волі.

Минулого тижня діло дійшло до допиту свідків. У цьому статусі відповідь перед судом тримали друзі Андрія П., яких він увечері 22 липня минулого року возив на своєму "BMW" і в присутності яких, згідно з обвинуваченням, обстріляв людей. Першим допитали Романа Ш., молодика без певних занять. Ось що розповів він. Мовляв, зустрівся того липневого дня на Ковалівці з Андрієм і ще трьома хлопцями. Випили пива. Потім Андрій повіз їх в магазин "АТБ", що на вулиці Жовтневої Революції, де купили пляшку коньяку. Пили його на території школи № 20. Потім ще раз з’їздили по коньяк. На певній стадії пиятики вирішили покататися вечірнім містом. За словами Романа, сам він зайняв переднє пасажирське місце. Андрій повів машину вулицею Жовтневої Революції у бік автостанції. Дорогою говорили про страйкбол, яким займається Андрій. Неподалік стоматологічної поліклініки Андрій зупинив авто і, діставши з багажника автомат, переклав його в салон. Потім Андрій розвернув машину і повів її у бік залізничного вокзалу. Коли проїздили мимо будинку міліції, Андрій сказав, що вистрелить. "І, простягнувши автомат переді мною та висунувши його у вікно передніх правих дверей, вистрелив, – згадував Роман. – Я побачив, як зігнувся один із чоловіків, в яких влучив Андрій. Я одразу зробив зауваження Андрієві". Потім, за словами Романа, Андрій повіз їх усіх до все тієї ж школи, де допивали залишки коньяку. "Там мені зателефонувала подруга, і я пішов до неї", – повідомив Роман. (Дійсно, йому вдалося уникнути ганьби, яку пережили інші учасники компанії – їх затримали на вулиці Жадова бійці міліцейського спецпідрозділу "Беркут".)

На запитання прокурора про те, чи не проявляє агресії Андрій П. в нетверезому стані, Роман Ш. повідомив, що його товариш поводиться адекватно і напідпитку.

А адвокатові Валерію Дубовенку, який захищає Андрія П., стало цікаво, як, на думку Романа Ш., вів його клієнт машину 22 липня минулого року. Роман відповів, що нормально.

Після того допитали Євгена В., програміста за професією, котрий під час стрілянини знаходився на задньому сидінні "BMW". Євген також високо оцінив водійські здібності Андрія. "Він був адекватний, – запевнив цей свідок. – Інакше я не сів би до нього в машину". Якими-небудь суттєвими подробицями розповідь Романа Ш. Євген не доповнив.

Заслухавши Євгена В., суддя Олександр Куценко постановив перейти до оголошення матеріалів справи. Таким чином, залишилися недопитаними третій потерпілий – Володимир К. та деякі свідки (хоч прокурор і наполягав на проведенні судового слідства в повному обсязі).

Що стосується Володимира К., на цьому тижні з’ясувалося, що він не може прибути до суду, бо нібито недавно переніс інсульт. При оголошенні суддею його показань виявилися деякі цікаві речі. Так, у своїх найперших поясненнях цей потерпілий упевнено стверджував, що стріляв по ньому чоловік, який виглядав з люка в даху "BMW" (це не міг бути Андрій П., який керував машиною). А в пізніших показаннях Володимира К. цієї упевненості і близько немає. Навпаки, потерпілий уже стверджував, що не бачив, хто саме в нього стріляв. І пояснив, що первинні свідчення були неправильно записані слідчим.

Ці суперечності спонукали суддю ще раз поцікавитися у підсудного, хто ж таки стріляв по людях. Андрій П. запевнив: "Я стріляв".

Що стосується свідків, яких не допитав суд, серед них варто згадати такого собі Ігоря Ш. З показань ряду учасників пригоди випливає, що він під час поїздки в "BMW" знаходився у задній частині салону "BMW" і навіть виглядав із люка в даху машини. Чи, може, їм здалося?

Послухати Ігоря Ш. цікаво було б ще й тому, що у день, коли сталася пригода, він ще служив у міліції, в підрозділі по боротьбі з економічними злочинами. Що ж його звело з хлопцями, молодшими на десять років? За деякою інформацією, Андрій П., на той час – курсант міліцейського вузу, стажувався у відділі, де працював капітан Ігор Ш. Можливо, вони здружилися через спільне захоплення страйкболом. 22 липня до обіду вони брали участь у змаганнях зі страйкболу, а у другій половині дня вирішили відзначити свої спортивні успіхи і зустріли знайомих Андрія…

Ігоря Ш. звільнили з міліції через кілька днів після інциденту. Андрія П. також відрахували з вузу. Як склалося життя Ігоря Ш. потім, автору цих рядків з’яcувати не вдалося. Відомо лише, що у серпні 2012 року Ігор Олександрович все ще шукав роботу. І не яку-небудь, а керівника, з оплатою 8 тисяч гривень на місяць. Принаймні, згідно з резюме, викладеним Ігорем Ш. в інтернеті, менша платня його не влаштовувала. Намагаючись зацікавити роботодавців, Ігор вказав на такі свої чесноти: відповідальність, пунктуальність, дисциплінованість. А наостанок зазначив: "не вживаю алкоголь"…

Судовий процес у справі стосовно Андрія Б. добігає кінця. Яким буде його результат – про це ви прочитаєте в одному з найближчих номерів.


Також читайте "З автомата – по людях"
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38879 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua