МЕНЮ


28 липень 2010 - 09:23

Централізована – безпечна, колодязна – ні


Чого не скажеш про колодязну воду. Ми вже повідомляли про те, що у зв’язку з кількома випадками смертей немовлят внаслідок вживання колодязної води із перевищеним вмістом нітратів, які трапилися в інших регіонах, в Україні посилено контроль за станом криниць (правда, на Кіровоградщині моніторинг якості колодязної води почали проводити на пару років раніше). Стосується це не лише сільської місцевості, а й міст. Так, Іван Касьяненко повідомив, що нещодавно в Кіровограді було перевірено всі 232 колодязі на території приватних домоволодінь, в яких мешкають немовлята, перевищення вмісту нітратів (у 10, 15 а то й тисячу разів) виявлено у 132 у них. Та навіть і стосовно решти колодязів, в яких якість води відносно нормально, ніхто не може дати гарантії, що пити з них воду безпечно.

– Згідно з нормативами, біля колодязя у радіусі 50 метрів не повинно бути , – пояснив Іван Касьяненко. – Однак у Кіровограді приватний сектор – зокрема, мікрорайони Олексіївки, Новомиколаївки, Великої Балки – дуже щільно забудований, і в кожному дворі – зливні ями, надвірні вбиральні, які забруднюють поверхневі та підземні води. Варто врахувати також і те, що відстоювання чи кип’ятіння води вміст нітратів у воді не знизить. Тому всі, хто проживає в приватному секторі і в кого є маленькі діти попереджені про те, що готувати їжу для них на основі колодязної води заборонено.

Іван Касьяненко повідомив також, що зараз науково-дослідні інститути України розробляють стандарт спеціально на воду, призначену для дитячого харчування, який передбачатиме значно нижчий норматив вмісту нітратів, ніж той, що діє стосовно питної води взагалі.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39753 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua