МЕНЮ


29 листопад 2013 - 14:27

Центри ранньої діагностики отримують сучасну медапаратуру


Одним із найголовніших факторів ефективності медицини є профілактика та раннє виявлення захворювань, адже це убезпечує громадян від значних витрат на лікування, дозволяє вчасно запобігти недузі або вилікувати її на ранніх стадіях. Про це йшлося на нараді кіровоградського міського голови Олександра Саінсуса з керівниками органів виконавчої влади, на якій розглядалося питання діяльності центрів ранньої діагностики.

– Президент України підкреслює, що можливість своєчасного обстеження населення у центрах ранньої діагностики – запорука збереження здоров’я нації. Розбудова таких центрів – невід’ємна складова медичної реформи, – наголосив Олександр Саінсус. – Саме тому пріоритетним завданням міської влади, згідно із програмою “Центральний регіон-2015”, є максимальне охоплення населення міста профілактичними медичними оглядами, зміцнення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів та підвищення якості діагностики. Саме для цього в Кіровограді на базі поліклінік було створено чотири центри ранньої діагностики.

Діють вони, зокрема, у дитячій міській поліклініці №1, поліклінічному відділенні комунального закладу “Центральна міська лікарня міста Кіровограда” та у 1-му і 5-му поліклінічних відділеннях КЗ “Поліклінічне об’єднання міста Кіровограда”.

За інформацією начальника управління охорони здоров’я Оксани Макарук, протягом 2011 – 2013 років на придбання сучасного діагностичного та лабораторного обладнання для цих центрів було використано понад 6,7 мільйона гривень коштів державного та міського бюджетів.

Зокрема, для поліклініки КЗ “Центральна міська лікарня” було придбано апарат УЗД, рентгенологічний комплекс на три робочих місця, біохімічний та гематологічний аналізатори, холтеровські аналізатори артеріального тиску та серцевого ритму, ректоскоп, спірограф (пневмотахометр), офтальмоскоп.

У дитячу поліклініку №1 було закуплено електрокардіограф, спіротест, комплекс медичний “Сфера”, біохімічний та гематологічний аналізатори.

Центр ранньої діагностики поліклініки №5 тепер оснащений фіброгастродуоденоскопом, біохімічним та гематологічним аналізаторами, холтеровськими аналізаторами артеріального тиску та серцевого ритму, ректоскопом, пневмотахометром, компресорним інгалятором, мікроскопом бінокулярним, лабораторною центрифугою.

У поліклінічне відділення №1 закуплено апарат УЗД, рентгенологічний комплекс, біохімічний та гематологічний аналізатори, холтеровські аналізатори артеріального тиску і серцевого ритму ректоскоп, пневмотахометр, велоергометричний комплекс, мікроскоп бінокулярний, дозатор для лабораторії, гематологічний аналізатор.

Саме в цій поліклініці почав працювати перший у місті мамограф.

– З відкриттям центрів ранньої діагностики стало можливим проходити всі обстеження в одному приміщенні, розширився спектр діагностичних обстежень, – наголосила Оксана Макарук. – А з доступністю мамографічного дослідження молочних залоз з’явилася можливість запровадження мамографічного скринінгу жінок обласного центру.

Мамологічні кабінети є у поліклінічному відділенні комунального закладу “Центральна міська лікарня міста Кіровограда” та поліклінічних відділеннях №№1, 2, 4 та 5 комунального закладу “Поліклінічне об’єднання міста Кіровограда”.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.41996 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua