МЕНЮ


15 листопад 2012 - 10:03

Час на представлення топонімічних концепцій ще є


Члени міської топонімічної комісії при виконавчому комітеті Кіровоградської міської ради на своєму засіданні під головуванням секретаря міської ради Ігоря Волкова вирішили приймати для розгляду концепції топонімічної політики в Кіровограді до кінця нинішнього року.

На даний час існує лише одна така розроблена концепція, основним постулатом якої є повернення вулицям, провулкам, майданам тощо, передусім центральної частини міста, перших їх назв. Для детального ознайомлення з нею члени комісії отримали примірники цього документа, аби на його основі вже на початку наступного року винести на розгляд виконавчого комітету міської ради, а згодом – і міської ради. Однак якщо до кінця нинішнього року на розгляд міської топонімічної комісії надійдуть альтернативні концепції, то члени комісії розглянуть і їх та готуватимуть пропозиції щодо топонімічної політики в Кіровограді вже на основі кількох концепцій.

Члени комісії розглянули також п’ять питань щодо перейменувань вулиць міста, а також встановлення меморіальних дощок для вшанування наших видатних земляків. Стосовно пропозицій перейменувань вулиць Орджонікідзе, Урицького та інших, то їх було взято до відома (з подальшим поверненням до їх розгляду після затвердження основ топонімічної політики в місті). Було розглянуто також звернення від дирекції музичної школи № 1 ім. Г. Нейгауза з приводу встановлення на приміщенні її першого корпусу (вул. Дзержинського, 65) меморіальної дошки на честь піаніста, педагога, публіциста й музично-суспільного діяча Генріха Нейгауза. Також члени комісії розглянули звернення голови Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України Василя Бондаря щодо розміщення на корпусі гуманітарних факультетів КДПУ ім. В. Винниченка меморіальної дошки на честь літературознавця, педагога, доктора філологічних наук, професора Леоніда Куценка, який тривалий час працював у педуніверситеті.

Загалом, члени комісії схвально поставилися до звернень про встановлення меморіальних дощок Генріхові Нейгаузу та Леонідові Куценку, однак перед остаточними рішеннями-рекомендаціями стосовно цього вирішили звернутися листом до ініціаторів ушанування пам’яті знаних земляків ґрунтовніше підійти як до аргументації викладених пропозицій, так і до представлення ескізів меморіальних дощок тощо.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.3646 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua