МЕНЮ


4 липень 2016 - 16:04

Чи є сенс продавати нерухомість під час кризи?


Звичайно, під час нестабільної ситуації в країні, люди не поспішають розлучатися з грошима. Все таки ніколи не знаєш, що буде далі. З іншої сторони, життя продовжується, хтось переїжджає, хтось розлучається, хтось жениться. Тому попит на квадратні метри є завжди. Щоправда, рівень купівельної спроможності громадян трохи падає. А значить, що швидко продати нерухомість не вдасться. Хіба що спокуситись на пропозиції ріелторів, які запропонують дуже низьку ціну.

Крім того, в такий час є ризик стати жертвою аферистів. Ці навпаки, запропонують високу ціну, що повинно викликати підозру. Тому таких пропозицій слід уникати. Щоб зрозуміти справжню ринкову ціну, можна продивитись вториний ринок Харкова або Києва, в залежності від того, де знаходиться ваша квартира.

Продавати чи ні?

Тут все залежить від обставин. Якщо вам конче потрібно позбавитись зайвих квадратних метрів (з огляду на нові тарифи і закони), то мета виправдана. Також є сенс у продажу, якщо ви збираєтесь одночасно на вилучені кошти придбати інше житло, наприклад, більше по метражу або в кращому районі. В такому випадку, ви як продали квартиру по меншій ціні, так і купили іншу, також за нижчу ціну.

Якщо ж необхідності у терміновому продажу немає, то краще не квапитись. Не потрібно турбуватись про те, що ваша нерухомість впаде в ціні. Так, деякі коливання, звісно, будуть, але вони є завжди, і можуть залежати від пори року.

А ось національна валюта може падати. Наприклад, якщо ви продали житло за 500 тисяч гривень під час кризи, то не факт, що через рік ви зможете придбати таку ж квартиру за той самий кошт. Крім того, маючи велику суму грошей на руках, ви збільшуєте ризик пограбування.

Щодо знецінювання нерухомості, то це малоймовірно. Взагалі нерухомість тільки підростає в ціні. А, як відомо, після кожного спаду настає час зросту. Країна рано чи пізно вийде з кризи, і тоді ціни на нерухомість знову збільшаться.

Якщо вас турбують тарифи та податки, які потрібно буде сплачувати за володіння пустої квартири, то ви завжди можете здати її в оренду. Навіть, якщо ви не заробите на цьому, то принаймні компенсуєте витрати на комуналку і податки. При цьому квартира залишиться у вас.

При гострій необхідності позбутись зайвих квадратних метрів, краще дочекатись осені. Саме цей час є найбільш привабливим для будь яких операцій з нерухомістю. Літні відпустки вже закінчились, а до новорічних свят ще далеко. Крім того, деякі батьки намагаються купити житло дітям-студентам, які восени починають вчитися. 

 
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36135 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua