МЕНЮ


6 жовтень 2015 - 13:15

Чи слід спалювати опале листя?


Цього року видалася чудова тепла осінь – золота пора року, коли природа дивує нас багатством кольорів. У цей час дерева скидають свої жовто-багряні шати, вкриваючи землю широко розгорнутим килимом з опалого листя. Проте для господарів цей природний процес – справжня морока, адже опале листя неодмінно слід зібрати і якомога швидше позбутися його

Шукаючи виходу з ситуації, господар переважно йде найпростішим шляхом – спалює цей непотріб на власному подвір’ї або десь поряд. Доклав зусиль, аби зібрати його, підпалив – і справу зроблено!

Та мало хто замислюється над тим, якої шкоди він завдав не лише довкіллю, а і власному здоров’ю. Під час активного спалювання рослинних залишків повітря стає важким і гірким. Складно дихати не лише особам із захворюваннями дихальних шляхів, а й цілком здоровим людям, оскільки при згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється близько 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. У тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопирен, що здатен викликати в людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин. До того ж на присадибних ділянках рослини нерідко окропляють пестицидами, які також вивільняються в повітря при згорянні листя чи трави. Додаткова проблема полягає в тому, що з листям часто горить і різноманітне сміття, через що в повітря потрапляє велика кількість різноманітних хімічних сполук, які забруднюють атмосферу і є шкідливими для людини. Проникнення їх у наш організм стає причиною дертя в горлі, кашлю.

Та все це – лише верхівка айсберга. Постійно подразнюваний димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатен протистояти мікробам. Особливо погано тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти. З часом таке повільне отруєння організму людини може призвести до найнепередбачуваніших наслідків: стати причиною складних захворювань та навіть загрози життю. Залишена напризволяще купа опалого листя, сухих гілок та сміття, що горить, може стати причиною пожежі, коли вогонь у суху вітряну погоду перекинеться на подвір’я та будинки.

Отже, спалювати чи ні, кожен вирішує на свій розсуд. Проте ми закликаємо керуватися здоровим глуздом і бути відповідальними за свої вчинки та їхні наслідки, чинити так, щоб не наражати на небезпеку себе, інших людей, довкілля.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.3742 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua