МЕНЮ


13 грудень 2019 - 14:44

Чи виконають новенські слуги народу волю своїх виборців?


Історія з приєнанням селища Нового до Кропивницького (хоча селище давним-давно входить до Фортечного району Кропивницького, раніше – Кіровського району Кіровограда) задля створення об’єднаної територіальної громади, за яке 14 липня під час громадського обговорення на новенському стадіоні «Металург» проголосували 1 276 мешканців мікрорайону (проти – сорок осіб), до кінця нинішнього року мала б закономірно завершитися, але впевненості в цьому немає.

Про причину рішення левової частини новенців перебувати в одній об’єднаній територіальній громаді з кропивничанами наша газета вже неодноразово писала: громадський транспорт (яким щодня на роботу, навчання та задля інших потреб виїздять в інші мікрорайони обласного центру жителі селища, а потім повертаються ним же додому), школи, дитсадки, позашкільні навчальні заклади, медичні установи, житловий фонд, забезпечення мешканців селища водою, теплом тощо – усе це існує в Новому за кошти з міського бюджету.

Під час однієї із зустрічей новенців з міським головою Кропивницького Андрієм Райковичем ті обрали членів ініціативної групи, які б не давали депутатам Новенської селищної ради забувати, що вони є слугами народу, а не навпаки, й мають виконувати його волю. Добровільне створення об’єднаних територіальних громад в Україні має відбутися до 2020 року, тож розпочата влітку тривала процедура приєднання Нового до Кропивницького могла б до закінчення цього року завершитися. Але депутати Новенської селищної ради не надто охоче проходять цей шлях, тому й ініціативній групі новенців, і міській раді доводиться часто нагадувати селищним обранцям про необхідність виконувати рішення, ухвалене новенцями під час громадського обговорення. Викликає здивування, що селищна рада оприлюднила проєкт самостійного бюджету на 2020 рік замість того, щоб готувати свої пропозиції до проєкту міського бюджету на наступний рік.

Кіровоградська обласна державна адміністрація дала позитивний висновок проєктам рішень про приєднання територіальної громади селища Нового до територіальної громади Кропивницького. Із цього приводу на апаратній нараді в міській раді дев’ятого грудня секретар міської ради Андрій Табалов зазначив, що немає жодних підстав затягувати цей процес і що 18 грудня на засіданні сесії міської ради до порядку денного буде внесене це питання, яке, на думку посадовця, міські депутати підтримають. Він закликав новенського селищного голову й депутатський корпус селища виконати волю своєї громади й ухвалити відповідне рішення на найближчій сесії.

А от щодо такого ухвалення новенці мають сумніви, тому голова ініціативної групи Олександр Шаров на Дні депутата в селищній раді 11 грудня зачитав звернення від її членів, у якому сказано, що, зважаючи на численні звернення новенців, члени ініціативної групи селищної громади щодо приєднання смт Нового до міста Кропивницького просять включити до порядку денного найближчого засідання сесії Новенської селищної ради першим пунктом питання щодо добровільного приєднання Новенської селищної територіальної громади міста Кропивницького Кіровоградської області до Кропивницької міської територіальної громади Кіровоградської області. За словами членів ініціативної групи, їхня присутність на депутатському дні чомусь дратувала новенських обранців (хоча такі заходи не є закритими, а селищна рада – це не режимний об’єкт), тож вони вийшли з приміщення, в якому до того знаходилися з представниками новенської громади, яка уповноважила їх представляти її інтереси, відстоювати бажання бути одним цілим з обласним центром.

Згідно з отриманою «Вечірньою газетою» 12 грудня інформацією, найближча сесія Новенської селищної ради відбудеться 17 грудня (початок – о 14:00), але питання щодо добровільного приєднання Нового до Кропивницького, на внесенні якого до порядку денного наполягали члени ініціативної групи, у селищній раді намагалися «притулити» серед додаткових питань, до яких черга може й не дійти. Та все ж урешті-решт дане питання вирішено було розглянути третім. Зважаючи на такі дивні маніпуляції та на оприлюднення селищною радою проєкту самостійного бюджету на 2020 рік, у мешканіцв Нового виникає питання: а чи не прагнуть новенські обранці проігнорувати волю своїх виборців, не підтримати добровільне приєднання Новенської селищної територіальної громади міста Кропивницького Кіровоградської області (смт. Нове) до Кропивницької міської територіальної громади Кіровоградської області або ж ухвалити приєднатися пізніше (невідомо коли) й надалі, аж до наступних місцевих виборів чи вже недобровільного приєднання селища до міста, виконувати свої повноваження?

Не зайвим буде нагадати, що, згідно із законом України про статус депутатів місцевих рад, депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов’язаний виражати й захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини – виборців свого виборчого округу, виконувати їхні доручення в межах своїх повноважень, наданих законом.

А також те, що на робочій нараді щодо опрацювання завдань та визначення функцій виконавчих органів міської ради в разі добровільного приєднання Новенської селищної територіальної громади до міської територіальної громади, що відбулася в міській раді 28 листопада під головуванням секретаря міської ради Андрія Табалова, представник юридичного управління міської ради повідомив, що, «згідно з чинним законодавством України, у випадку набуття смт Новим самостійності утримання шкіл, закладів охорони здоров’я, клубів, бібліотек фінансуватиметься коштом бюджету селища. Питання забезпечення пасажироперевезень буде покладено на селищну раду, міжміські перевезення – на райдержадміністрацію».

Юрій ЛІСНИЧЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40338 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua