МЕНЮ


28 грудень 2020 - 16:22

Чим відрізняється приватний пансіонат від державного буднику престарілих


За статистикою, в Україні більше 40% населення складають люди похилого віку. Раніше, коли наша держава була соціальною, завдання турботи про літніх людей вирішувалася через систему охорони здоров'я і соціального захисту. Саме в той час і з'явилося негарне словосполучення «здати в будинок для людей похилого віку». Сьогодні ситуація в нашій країні змінилася і з'явилася принципово інша форма організації турботи про літню людину - спеціалізований пансіонат. Це наступна еволюційна форма організації турботи про літніх після доглядальниці.

Коли у сім'ї виникає необхідність найняти для літнього родича доглядальницю, стає зрозуміло, що доведеться розлучитися з сумою, яка часто близька до вартості проживання в пансіонаті. Далі, як правило, починається наступне: доглядальниця заявляє свої права, каже, що вона буде робити, а що ні. Вимагає вихідних. Відмовляється працювати ночами. Люди бачать, що витрачаються чималі гроші при невеликій користі, і задаються питанням: які можуть бути альтернативи? Звичайна доглядальниця лише виконує якісь санітарно-гігієнічні вимоги. Особистого контакту між нею і тим, про кого вона піклується, як правило, немає. А це дуже важливо.

У чому різниця між лікарнею і пансіонатом? Лікарня надасть медичне обслуговування, крапельниці, уколи, може бути фізіотерапевтичне лікування, але не надасть цілодобового догляду та уваги, що для літньої людини може бути набагато важливіше, ніж кваліфіковане лікування. У пансіонаті вирішена проблема живого спілкування, взаємодії.

У державного будинку для людей похилого віку та приватного пансіонату для літніх людей загальним є тільки те, що вони призначені для проживання людей пенсійного віку. Тому недосвідчена людина може вирішити, що це одне і те ж. Але різниця між ними величезна. Перебування в пансіонаті повинні щомісяця сплачувати родичі клієнтів, в той час як будинок престарілих призначений для одиноких, знедолених людей. Ось і виділяється в лікарнях категорія пацієнтів, яких поміщають в одному місці. Таким чином, це абсолютно різні сфери діяльності.

Сучасні пансіонати для літніх людей пропонують такі умови для проживання.

 • цілодобовий догляд;
 • домашня кухня;
 • щоденні гігієнічні процедури;
 • щотижневий огляд лікаря-терапевта;
 • комфортні одно, дво, тримісні номери;
 • індивідуальний підхід до кожного постояльця.

Якщо звернутися до пошуку в інтернеті, то можна знайти розширений перелік послуг. Один з пансіонатів у Львові пропонує розширений перелік послуг:

 • розміщення можливо на будь-який термін, навіть нетривалий;
 • щодня три рази на добу здійснюється контроль артеріального тиску і температури тіла;
 • проводиться обов'язковий контроль лікарських препаратів, суворо відповідно до призначення лікаря;
 • доглядальниці надають допомогу в здійсненні гігієнічних процедур, обов'язкова профілактика пролежнів, а так само стрижка волосся і нігтів, допомога в гоління бороди і вусів;
 • якщо у вас немає можливості приїхати особисто, ви живете далеко в іншому місті, іншій країні, в пансіонатах надається можливість спілкування з близькими по скайпу;
 • один раз в тиждень пансіонат відвідує терапевт.

Приватний пансіонат для людей похилого віку Ренамед

Фото: https://rena-med.com.ua/

Принципово інша форма організації турботи про літню людину - спеціалізований приватний пансіонат. Це наступна еволюційна форма організації турботи про літніх після доглядальниці.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38846 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua