МЕНЮ


20 лютий 2015 - 16:53

Чого чекати кіровоградцям від комунальників у 2015-у році


Наприкінці січня депутати міської ради ухвалили “Програму розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою міста Кіровограда на 2015 рік” і “Програму будівництва, реконструкції, ремонту доріг та експлуатаційної дорожньої системи в місті Кіровограді на 2015 рік”. Що саме передбачено цими програмами, розповів "ВГ" начальник головного управління житлово-комунального господарства міської ради Олександр Хачатурян.

– У першій із названих програм, перш за все, передбачені кошти на фінансування робіт із благоустрою території міста, – повідомив Олександр Сергійович. – Основний акцент робиться на прибиранні вулично-дорожньої мережі міста. Ці роботи виконуються в Кіровограді уже кілька років поспіль на належному рівні. До слова, робітники комунального підприємства “Кіровоград–Універсал-2005" працюють переважно у ранкові та вечірні години, щоб не створювати незручностей кіровоградцям.

Відповідно до цієї програми, фінансуватимуться і такі роботи, як утримання зелених насаджень.

Але відразу оговорюся, що, коли робились фінансові розрахунки програми у грудні минулого року, ціни на матеріали, всі види робіт були значно нижчими, ніж у січні цього року, коли ця програма приймалась. Тому нині фінансування йде в основному на придбання пально-мастильних матеріалів, ціни на які лише за останній період підвищилися вдвічі. На жаль, заробітна плата комунальників не змінилася.

Збільшено фінансування нашого комунального підприємства “Міськсвітло”. Вдвічі зросла сума коштів, виділена на утримання міських кладовищ, яких на території міста 11, – 760 тисяч гривень. Це теж мало, але в минулі роки було і 200 тисяч, і 300 тисяч гривень. Також для КП “Спеціалізований комбінат ритуального обслуговування” ми плануємо придбати нову техніку – два автобуси та навантажувач. У минулому році ми придбали екскаватор.

Значна сума передбачена і на КП “Теплоенергетик”, ці кошти будуть спрямовані на погашення їх податкового боргу.

Не зменшено фінансування і аварійно-диспетчерської служби. Спільно із обласним комунальним підприємством “Дніпро–Кіровоград” ми плануємо встановити прилади обліку води для малозабезпечених та пільгових верств населення. В цьому році на ці потреби передбачено 150 тисяч гривень.

Не зменшується сума коштів на фінансування ремонтів покрівель житлових будинків. За останніх три роки ця справа була зрушена з мертвої точки. Якщо раніше ремонтувалось кілька дахів на рік, то, починаючи з 2012 року, капітально ремонтується не менше 35 покрівель. В цьому році на ці види робіт заплановано понад п’ять мільйонів гривень, хоча передбачено ремонти лише 26 дахів. Таке скорочення кількості об’єктів викликано лише тим, що значно зросли ціни на витратні матеріали. Можливо, протягом року ці видатки будуть скориговані у бік збільшення.

Заплановане фінансування і на капітальний ремонт 46 ліфтів. Термін експлуатації цих підйомників у багатоповерхівках вже минув, що підтвердила експертиза. Тому потрібно провести їх капітальний ремонт, щоб потім знову запустити в дію. До речі, розпочинаючи з 2013 року закладаються кошти і на проведення експертиз, хоча раніше за це платили самі мешканці. Тож в цьому році буде проведена експертиза 106 ліфтів.

Щороку ми намагаємось якнайбільше виділити коштів і виконати роботи по заміні внутрішньобудинкових електромереж. Йдеться про заміну всієї електропроводки в житловому будинку до щитової. А вже від щитової в квартиру – це власність самих мешканців. Є у нас такі будинки, де встановлено лише один загальний лічильник на будинок, а в кожного окремого споживача приладів обліку немає. В таких випадках всі витрати за споживання електроенергії лягають на житлово-експлуатаційні організації.

Також вдвічі буде збільшено фінансування, а саме, виділено понад п’ять мільйонів гривень, на капітальні ремонти внутрішньодворових доріг. Їх буде відремонтовано 30. За останні п’ять років такої кількості об’єктів ще не було.

Також один мільйон 350 тисяч гривень виділено на ремонти мереж зовнішнього освітлення. Будуть також закінчені ремонти, розпочаті в минулому році.

“Програмою будівництва, реконструкції, ремонту доріг та експлуатації дорожньої системи в місті Кіровограді на 2015 рік” на капітальний ремонт дорожнього покриття передбачається 7,8 мільйона гривень. Це завершення капітального ремонту доріг вулиць Покровської, Пашутінської, Глинки, Каховської, Братиславської (від Авіаційної до Колгоспної), Васнєцова, дороги від вулиці Зарічної до Пальміро Тольятті та інших. Орієнтовно буде завершено 10 об’єктів.

Запланований і капітальний ремонт тротуарів, на що передбачається 570 тисяч гривень. Передусім, роботи виконаємо на вулиці Бєляєва біля 8-ї школи, вниз через балку, де люди, через те, що на цій ділянці немає пішохідної зони, постійно ходять по проїжджій частині і наражаються на небезпеку. З цього приводу звертались і мешканці, і депутати міської ради. Тепер же цей недолік буде виправлено. Ще плануємо зробити проектно-кошторисну документацію щодо ремонту тротуарів на проспекті Правди – від автовокзалу до обласної лікарні.

На поточний ремонт доріг передбачається 21 мільйон гривень. Ця сума значно перевищує минулорічні показники. Депутати міської ради зараз визначають перелік першочергових об’єктів.

Передбачено кошти і на утримання світлофорних об’єктів, встановлення і ремонт дорожніх знаків, нанесення дорожньої розмітки. Буде встановлено п’ять нових світлофорів і капітально відремонтовано шість.

Є проблеми, пов’язані із погашенням кредиторської заборгованості: в минулому році були виконані ремонти доріг, але підрядні організації коштів за це так і не отримали – управління державного казначейства вчасно не надало документів на розрахунки. Всього через казначейство ми втратили 4,9 мільйона гривень субвенції з державного бюджету. І на даний час ніхто не знає, чи отримають виконавці робіт ці гроші, хоча ремонти були здійснені ще в серпні-жовтні минулого року. Є заборгованість і за виконання ремонтів внутрішньодворових доріг – 1,7 мільйона гривень. І не одне місто Кіровоград опинилось в подібній ситуації, тож проблема – загальнодержавна.

Записала Оксана ВЕРСТЮКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39151 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua